Hakkımızda

Hakkımızda

BerkHaber.com; Güncel, Politika, Siyaset, Spor,  Magazin, Kültür ve Sanat, Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Dünyadan Haberler, ve diğer tüm kategorilerde,  güncel haber sunmak ve internet kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş  geniş kapsamlı bir haber yayın sitesidir.

İLKELERİMİZ

 Tarafsız Habercilik:

Sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara veya haberlerde adı geçen kişilere tam bir tarafsızlık içinde yaklaşmaktayız. biz haberi okura ulaştıran ‘’aracı’’ olarak, hiçbir haberin anlamını değiştirmemeyi ve hiçbir haberi manipüle etmeyi ilke edinmiş bulunuyoruz.

Mimiksiz Habercilik:

Okurlarımıza Sunduğumuz haberlerin içeriğinin ‘’iyi haber /kötü haber’’, ‘’müjdeli haber / kara haber’’ olması ile ilgilenmiyoruz. Haberi Sunarken okura ‘’şimdi sevinmelisin’’ yada ‘’şimdi üzülmesin’’ havası ile sunmuyoruz; yalnızca gerçeği,  yalnızca olanları, aktarıyoruz. Bir haberin okurda ne tür duygular uyandıracağı okurun karar vereceği bir konudur.

Herhangi bir gerçeğin ve herhangi bir olayın kenara itilmesi, bilinçli yada bilinçsiz bir şekilde minik puntolarla kenara atılarak gözden saklanmaması gerektiğini savunuyoruz. Her ne olduysa ve herhangi bir  olay haber niteliği taşıyorsa bizim konumuzdur ve okurun bunu bilmeye öğrenmeye hakkı vardır. Hiçbir haberi saklamayacağız küçültmeyeceğiz, gözden kaçırmayacağız.

Hüküm Veren Değil, İlkeli, Doğru, Tarfsız Ve Güvenilir Habercilik:

Bizler, haberi aktaran kişiler olarak görevimizin; okurları yönlendirmek ve ya habere  konu olay ile ilgili girişimlerde bulunmak olmadığını düşünüyoruz. Daha açık bir ifade ile ne Türkiye’yi yöneten herhangi bir kişi veya kurumu etkilemeyi, ne de halkı haberin gücünü kullanarak yönlendirmeyi düşünmüyoruz. Bizler Haber veren yayınlayıcı Görevimiz haberi alıcısına zamanında ulaştırmaktır. Bunun dışında ‘’halkı aydınlatmak’’, ‘’halka yol göstermek’’;  ‘’Hükümeti yola getirmek’’; ‘’toplumu düzeltmek’’ gibi görevlerimiz yoktur.

NE YAPIYORUZ ?

Türkiye’de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri ajanslar ve kendi ekibimiz ile aracılık yaparak size sunuyoruz.  Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz. Ziyaretçilere son 10 günün tüm haberleri içinde konuya göre arama yapma olanağı sunuyoruz. Bu arama Kelime ile ilgili yapay zeka ile desteklenmiş gerçek bir haber arama sayfasıdır.

YASALARA %100 UYGUN

Sitimiz Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına %100 uygun olarak yayın yapmaktadır. Sitemizde yayınlanan her türlü haber  resim, bilgi metin; telif hakkı sahiplerinden yazılı alınmak suretiyle yayınlanmaktadır.