YKS ’de çıkan “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü” sorusuna filmin senaristi Levent Kazak ’tan yorum geldi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YKS ’de çıkan “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü” sorusuna filmin senaristi Levent Kazak ’tan yorum geldi
YKS ’de çıkan “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü” sorusuna filmin senaristi Levent Kazak ’tan yorum geldi Hafta sonu oluşturulan YKS'de 'Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü' filmine dair bir soru yer aldı. Filmin senaristi Levent Kazak, Hacivat Karagöz sorusunun fotoğrafını paylaşarak gurur duyduklarını fakat soruyu anlamadığını söyledi. 'Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü' filminin yönetmeni Ezel Akay ise soruya değişik bir cevap verdi.

YKS ’de Türkçe testinde yer alan Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü filmiyle ilgili bir metne yer verilerek, “Söz edilen filmle ilgili aşağıdakilerden hangisi söylenebilir” sorusu soruldu.

YKS ’DE SORULAN “HACİVAT KARAGÖZ NIÇIN ÖLDÜRÜLDÜ” SORUSUNU YORUMLADI

Filmin senaristi Levent Kazak, söz konusu sorunun fotoğrafını paylaşarak “Size bir iyi, bundan başka kötü haberim var. İyi olan, iki gün önceki üniversite antre sınavında bizim üzerimizden HKNÖ'yü sormuşlar, filmimiz namına kibir duyduk. Kötü olan ise soruyu anlamadım, var mı çözen?” diye sordu.

Kazak devamında şunları söyledi:

“Teknik bir soru, matematiğinde bir dert yok. Lakin soruya hizmet eden metin sanırım Metin Erksan'ın yazısından küskün (filmi ‘devlet ana' ile ilişkilendiren bir tek o) lakin Kemal Tahir ile devlet ve toplum konusunda görüş ayrılığına nasıl geldik oraları o kadar anlayamadım.”

“BANA KADAR TEK DÜRÜST E ŞIKKI”

Filmin yönetmeni Ezel Akay da soruyla ilgili bir paylaşım yaptı. Akay, “Her Tarafta ediyorum: metne tarafindan de, bana kadar de tek dürüst E şıkkı! Zaten sorulardan asgari birinin Türkçesi de bozuk!” dedi.

Sorunun dürüst cevabı ise, yanıt anahtarında D şıkkı olan “Kemal Tahir ’in görüşleri filmi incelemede önemli bir dayanak noktası sunmaktadır” seçeneği olarak yer aldı.

 
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Katy Perry ’den intihar itirafıÖnceki Haber

Katy Perry ’den intihar itirafı

Survivor ’da eleme adayı belli oldu! Acun, Sercan ve Nisa ’nın ses kaydını dinlettiSonraki Haber

Survivor ’da eleme adayı belli oldu! Acu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar