Ünlü oyuncu Helena Bonham Carter’dan JK Rowling ve Johnny Depp’e destek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ünlü oyuncu Helena Bonham Carter’dan JK Rowling ve Johnny Depp’e destek
Abone ol
Son yıllarda Harry Potter serisindeki Bellatrix Lestrange ve The Crown'daki Prenses Margaret gibi rolleriyle dikkat çeken Helena Bonham Carter'dan sinema dünyasının tartışmalı iki ismine destek geldi. Carter, hem JK Rowling'i hem de daha önce beraber yedi filmde rol aldığı Johnny Depp'i savundu.

Biri transfobik olmakla diğeri ise eski eşine cinsel ve fiziksel şiddet uygulamakla suçlanıyor. Sinema dünyasının son yıllarda en çok tartıştığı iki isim JK Rowling ve Johnny Depp. Hatta tesadüf bu ki Depp, Rowling’in yarattığı büyücülük dünyasında bir dönem rol de aldı. Ancak eski eşi Amber Heard’ün suçlamalarından sonra Depp, projeden çıkarılmıştı.

Şimdi bu iki isme Helena Bonham Carter’dan destek geliyor. The Times’a verdiği röportajda konuşan Bonham Carter şunları söyledi: “Korkunç, bir sürü insan. İnsanların yargılayıcılığı aşırıya kaçtı. Herkes kendi travma geçmişini taşır ve fikirlerini o travmadan oluşturur. İnsanların nereden geldiğine ve acılarına saygı duymak zorundasınız. Her konuda hemfikir olmak zorunda değilsiniz; bu delice ve sıkıcı olurdu. Bunu agresif bir şekilde kastetmiyor, sadece kendi deneyiminden yola çıkarak bir şeyler söylüyor.”

 

Carter bu sözlerle Rowling’in arkasında olduğunu belirttikten sonra, eski rol arkadaşı ve çocuklarının vaftiz babası Johnny Depp’e de desteğini dile getirdi. Carter, “Ah, bence tamamen haklı çıktı. Sanırım şu an iyi. Tamamen iyi” diyerek Depp’in, eski eşi Amber Heard’e karşı kazandığı davayı hatırlattı.

 

Depp, Heard tarafından şiddet ve tacizle suçlanmış; bu suçlamalar kariyerini de olumsuz etkileyerek milyon dolarlık projelerden çıkarılmıştı. Ancak geçtiğimiz aylarda eski çift mahkemede karşı karşıya gelmiş ve Depp, suçlamalardan kendini aklamıştı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Arkadaşları damada bulaşık deterjanı ve süngeri taktıÖnceki Haber

Arkadaşları damada bulaşık deterjanı ve...

AKP’ye geçen başkana sokakta tepki: Kime sordun da geçtin?Sonraki Haber

AKP’ye geçen başkana sokakta tepki: Kime...

Yorum Yazın