Scientology tarikatının eski üyesinden şoke eden açıklamalar: Tom Cruise, David Beckham, John Travolta…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Scientology tarikatının eski üyesinden şoke eden açıklamalar: Tom Cruise, David Beckham, John Travolta…
Abone ol
Scientology tarikatının ünlü isimleri hakkındaki iddialar gündeme bomba gibi düştü. Özellikle Tom Cruise, David Beckham ve John Travolta gibi birbirinden ünlü isimle ilgili ileri sürülenler şaşkınlık yarattı.

 

Scientology tarikatının eski bir üyesinin kaleme aldığı kitap ortalığı karıştırdı. Kitapta tarikatın ünlü üyelerinden Tom Cruise’tan John Travolta’ya kadar pek çok Hollywood yıldızı ile ilgili birbirinden çarpıcı iddialar yer alıyor.

Hollywood’un ünlü oyuncularından Tom Cruise’un senelerdir Scientology tarikatına üye olduğu ve tarikatın kurallarına göre yaşamını biçimlendirdiği sık sık basına yansıyordu. Ancak tarikatla ilgili yazılmış yeni kitapta hem Cruise hem de pek çok ünlü isimle ilgili birbirinden çarpıcı iddialarda bulunuyor.

İddialardan en çok dikkat çekenler ise Cruise’un Beckham’ı da tarikata üye yapmak için bir futbol sahası yaptırması ve Travolta’nın erkek bir masörle öpüşmesi oldu.

JOHN TRAVOLTA HAKKINDA ŞOKE EDEN İDDİALAR

 

Mike Rinder, “Bir Milyar Yıl: Scientology’nin En Yüksek Rütbelerindeki Hayatımdan Kaçışım” adlı yeni kitabında John Travolta’ya yardım etmek için görevlendirildiğini yazıyor. Rinder, bir gün otel odasında Travolta ile sohbet ettiği sırada odaya giren masör ile Travolta’nın öpüştüğünü anlatıyor: “Masör yatak odasına yönelirken John, ‘Yakında geleceğim’ dedi. Bu, üst düzey bir Scientology yetkilisinin önünde oldukça şok ediciydi. Sanırım bu, bana duyduğu güvenin bir göstergesiydi.”

 

Rinder, “90’ların başından beri Travolta, bir porno yıldızı da dahil olmak üzere çeşitli erkek aşıkları tarafından takip ediliyordu” diye yazıyor.

Rinder ayrıca şunları yazıyor: “John’un cinselliği hakkında çok şey yazıldı ve cinsel yöneliminin gerçekleri ne olursa olsun, Scientology’e olan güçlü inancı nedeniyle hissettiği damgalama olmasaydı, bu konuda daha açık olacağına kesinlikle inanıyorum.”

DAVID BECKHAM ÜYE OLSUN DİYE FUTBOL SAHASI YAPTIRMIŞ

 

Rinder’ın iddiaları John Travolta ile de sınırlı kalmıyor. Rinder kitabında Tom Cruise ve David Beckham ile ilgili de yazıyor.

 

Rinder, Cruise’un tarikatın Hollywood’da yayılması için adeta elçilik yaptığından bahsediyor: “Tom Cruise, diğer ünlüleri Scientology ile tanıştırmak için o kadar hevesliydi ki, kilise bir zamanlar David Beckham’a gösteriş yapması için bir futbol sahası inşa etti. San Jacinto, California’daki kilise merkezinde profesyonel düzeyde bir futbol sahası inşa edildi.”

Eski bir kilise görevlisi olan Rinder, sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Zemin düzleştirildi, sulama yapıldı, mükemmel çim elde edildi. Ekipten tam zamanlı bir bekçi atandı… Yalnızca tek bir amaç için inşa edildi: Tom Cruise, arkadaşı David’i Gold’a gelmesi için ikna edebilsin. Asla olmadı.”

TARİKATIN TOM CRUISE’A EŞ BULMA ÇABALARI…

 

Rinder, kilisenin Cruise’a aşk hayatında da yardım etmeye çalıştığını iddia ediyor.

 

2004 yılında, yıldız oyuncunun İspanya’daki yeni bir Scientology merkezinin kurdele kesme törenine katıldığını hatırlatan Rinder, “Tom İspanyol aktris Penélope Cruz ile çıkıyordu, bu da oradaki güzel binayı satın almak ve yenilemek için neden bu kadar çok para harcandığını gösteriyor. Gerçi bina tamamlanana kadar Penélope’nin ondan ayrılması biraz ironik.”

Rinder, ayrıca Scientology Kilisesi’nin lideri David Miscavige ve güvenilir teğmen Greg Wilhere tarafından denetlenen, asıl amacı Tom Cruise’a bir eş bulmak olan özel bir projenin de yapıldığını iddia ediyor.

Cruise, bir Scientologist olan İngiliz-İranlı aktris Nazanin Boniadi ile kısa süreli bir ilişki yaşadı ve Nisan 2005’te ise “Dawson’s Creek”in yıldızı Katie Holmes ile çıkmaya başladı. Holmes ve Cruise 2012 yılında altı yıllık evliliklerini sonlandırma kararı aldı.

Scientology’den bir sözcü ise Rinder’ın iddiaları hakkında şunları söyledi: “Mike Rinder, sahtekârlığından çıkar sağlamaya çalışan bir yalancıdır… Eski kilisesine ve liderine sahte polis raporları, kışkırtıcı propaganda ve uydurma hikayelerle taciz edilmesini sağlayarak geçimini sağlar.”

MIKE RINDER’IN TARİKAT İLE GEÇMİŞİ

Rinder’ın Scientology ile tanışması, ailesi onu Avustralya’nın Adelaide kentindeki yerel kilise merkezlerine götürmeye başladığında 5 yaşında gerçekleşti. Liseden sonra üniversiteyi atladı ve onun yerine Sea Org üyesi oldu. Scientology’nin uluslararası sözcüsü ve “Özel İşler Daire” başkanı olarak görev aldı. Tom Cruise, Kirstie Alley, John Travolta ve Lisa Marie Presley dahil olmak üzere tarikatın en önde gelen ünlü üyelerinin çoğuyla zaman geçirdi.

Ancak gizli örgüt hakkındaki şüpheleri, Rinder’ın 2007’de 52 yaşında, tarikattan ayrılma kararı vermesine neden oldu. Bir gecede grubun düşmanı oldu; takip edildiğini ve casusluk yapıldığını iddia etti.

Rinder, kaçmak için büyük bir bedel ödediğini yazıyor. Sea Org.’da kalan eski karısı Cathy, kendisi tarikattan ayrıldıktan sonra onu boşadı. Kardeşi, kız kardeşi ve iki çocuğu da Rinder ile bağlantılarını kesti. Annesi de görüşmedi ve 2013’te vefat ettiğinde ailesi haber bile vermedi.

Rinder yaşadığı sıkıntılara ve taciz edilmesine rağmen neden konuşmaya devam ettiğini ise şu sözlerle anlatıyor: “O dünyaya iki çocuk getirdim ve daha iyisini bilmiyorlar. Kendileri için düşünmeleri ve kendi kararlarını vermeleri için bir şansa sahip olmalarını istiyorum.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Seçime kan döküldü: Eski sevgilisi kongre üyesini eşiyle görünce olay çıktıÖnceki Haber

Seçime kan döküldü: Eski sevgilisi kongr...

Kuşadası’nda İran protestosu: Dansla ağıt yakıp, saçlarını kestiSonraki Haber

Kuşadası’nda İran protestosu: Dansla ağı...

Yorum Yazın