Nissan ’ın eski CEO ’sunun kaçışıyla ilgili tüm tutuklu sanıklar tahliye oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Nissan ’ın eski CEO ’sunun kaçışıyla ilgili tüm tutuklu sanıklar tahliye oldu
Abone ol
Nissan'ın eski ceo'su carlos ghosn'un ev hapsindeyken türkiye üzerinden lübnan'a kaçırılması olayıyla ilgili davanın ilk duruşmasında tüm tutuklu sanıklar tahliye edildi.

Japonya'da mali usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle ev hapsinde tutulurken İstanbul aktarmalı olarak Lübnan'a kaçırılan Carlos Ghosn'a yardımcı Türk vatandaşların yargılanmasına bahşedilen aranın peşinde devam edildi.

“Osaka'ya uçuş sırasında yolcularla hiç görüşmedim”

Davalı savunmalarıyla devam eden duruşmada Bahri Kutlu Somek MNG Jet'te 2. kaptan olarak çalıştığını söyleyerek, “Bana 23 Aralık 2019 günü bir uçuş maili geldi. Uçuşları organize eden birey Okan Kösemen. Biz yalnızca uçuşu gerçekleştirmek ile yükümlüyüz. İstisnalar dıştan da kimin uçtuğunu fazla sormayız. Dubai'den gezgin alımı sırasında yer hizmetleri görevlileri kutuları getirdi. Gezgin manifestosunda açıklanmış 2 Amerikan gezgin geldi ve uçağa bindi. Osaka'ya uçuş sırasında yolcularla hiç görüşmedim. Osaka'da ise bütün yolcu taşıma ve bagaj nakliye işlemlerini yer hizmetleri gerçekleştirdi. Uçuş sürecinde hostesimiz bize yolcuların rahatsız edilmek istemediğini söyledi biz de hiçbir şekilde yolcuların bulunduğu yere geçmedik. Ben üzerime atılı suçlamayı hiçbir şekilde kabul etmiyorum” dedi.

Sanık Özgü Bilge Bayram ise öteki sanıklar gibi kendisine de uçuş maili geldiğini belirterek, “Okan Kösemen ile uçuş bilgisi hakkında görüşmemiz oldu. Bana Osaka'dan gelecek yolculardan birinin Beyrut'a geçeceğini kendisinin de geleceğini söyledi. Senin damı götürecek birey board to board biçiminde mesaj attı. Yani anında bir uçaktan öteki uçağa geçiş yapılacağını söyledi. Uçağa binen kişileri ve uçağa alınan bagajları biz denetim etmeyiz bunu yer hizmetleri gerçekleştirir. Okan Kösemen ve yanında bir erkek şahıs bindiğini gördüm. Beyrut'a indiğimizde yolcuyu devlete ait olan her hizmetlerinden personel karşıladı. Suçlamaları kabul etmem” şeklinde savunma yaptı.

Müşteki MNG Jet Genel Müdürü Can Yanılmaz ise 31 Aralık günü Carlos Ghosn'un kaçırılmasıyla ilgili haberlerin çıkmaya başladığını ve derhal şikayette bulunduklarını söyledi. Müşteki Yanılmaz durum sebebiyle firmanın o gün yapılacak seferlerinin aksadığını söyleyerek şikayetçi olduğunu demeç etti.

Mahkeme davalı savunmalarının peşinde ara kararını açıkladı.
Etken esir kaldıkları vakit nedeniyle tüm tutsak sanıkların yurt dışı çıkış yasağı adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi. Duruşma dinlenilmeyen tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı kadar hazırlanan iddianamede, Okan Kösemen, Noyan Pasin, Özgü Bilge Bayram, Bahri Kutlu Sömek ve Serhat Kahvecioğlu hakkında ‘iştirak halinde göçmen kaçakçılığı', belirsiz hostesler Nesrin A. ve Serpil K.K. hakkında ise ‘suçu bildirmeme' suçundan suç oluşturan talebinde bulunulmuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Patlama çevre köylerdeki evlerde bile hasar oluşturduÖnceki Haber

Patlama çevre köylerdeki evlerde bile ha...

Bakan Koca'dan Hendek'te zehirli gaz uyarısıSonraki Haber

Bakan Koca'dan Hendek'te zehirli gaz uya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar