Müjde Ar'dan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a dava

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Müjde Ar'dan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a dava
Abone ol
Bodrum Gündoğan ’da yaşanan ses kirliliği nedeniyle Aras ’a açık şikâyet mektubu yazan sanatçı Müjde Ar, gereğinin yapılmadığını öne sürerek hem Belediye Başkanı ’na hem de ilgili işletmelere dava açtı.

 

 

Bodrum Gündoğan ’da evi bulunan sanatkâr artist Müjde Ar, geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ’a açık mektup yazmıştı. Artist, BVS Bosphorus Resort Hotel ’de hizmet veren Günay Restaurant ’ın yarattığı gürültü kirliliği nedeniyle şahsı ve komşularının rahatsız olduğunu dile getirmişti:

“Yasaların tarafınıza emrettiği görevleri yerine getirmez ve mevcut hukuksuzluğun devam etmesine göz yumarsanız, ilgili işletmeye kanunsuz bir biçimde canlı müzik ruhsatı verirseniz çevre sakinleri olarak, sadece adı geçen illegal işletmenin aleyhinde olmayacağız, hukuk aracılığıyla sizin ve belediyenizin de karşısında olacağız.”

Müjde Ar dava açtı
Fakat Müjde Ar, mektubuna karşın yönetimle ilgili karar alınmaması üstüne bu defa Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, BVS Bosphorus Resort Hotel ve Günay Lokanta ’a dava açtı. Ar, dava açtığını yaptığı şu açıklamayla duyurdu: “Tarafımca ve başkalarınca işletme ile alakalı birçok şikayet ilgili kurumlara iletilmiştir. İlgili şikayetler sonucunda işletme hakkında Bodrum Belediyesi ’nce idari para cezaları kesilmiştir. Ancak gürültü kirliliğinin önlenmesine dönük herhangi bir yönetimle ilgili karar veya netice alınamamıştır. Dosyaların savcılık aşamasında olduğu, tarafımıza husumet yöneltme amacı güden işletmece gizlenmektedir. Tarafımızın olayı şahsileştirmek gibi bir çabası yoktur. Şamata kirliliğine neden olan işletmenin vurdumduymaz eylemlerinin sonlandırılması için yürütülen bir hukuk mücadelesi vardır. Ne var ki tüm şiddeti ile şamata kirliliği devam etmektedir.”

"Hakkımızı arayacağız"
Bodrum Gündoğan ’da yer alan BVS Gruop bünyesindeki BVS Bosphorus Günay Restaurant ’ın ruhsatsız müzik ve şamata yaptığı gerekçesiyle Bodrum Belediye Başkanı ’na şikayet mektubu yazar Müjde Ar ’a yasal cevap geldi. BVS Group yaptığı açıklamada sanatkâr Müjde Ar ’ın ticari itibarlarına zarar veren bir hamlede bulunduğunu vurgulayarak, haklarını yasal yoldan arayacaklarını belirttiler.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TDK ya göre gün gülü hangisinin diğer adıdır? Kim Milyoner Olmak İster sorusu…Önceki Haber

TDK ya göre gün gülü hangisinin diğer ad...

Adana'da 'çarpışan otoya çok çarptın' kavgası: 4 yaralıSonraki Haber

Adana'da 'çarpışan otoya çok çarptın' ka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar