Mehmet Metiner ’den FETÖ açıklaması: Şu veya bu şekilde destek verdik

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mehmet Metiner ’den FETÖ açıklaması: Şu veya bu şekilde destek verdik
Abone ol
Bugünkü yazısında FETÖ ve diğer cemaatlere ilişkin açıklamalarda yer alan eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, “Biz ‘dini cemaat ’ olarak tanıdık süreçlerde şu ya da bu şekilde destek verdik” dedi.

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, CNN Türk ’te yayınlanan "Düşünce Çemberi” adlı programda kullandığı ifadelere yönelik “Söylediklerimin hiçbiri de Ak Parti ’mizin içini karıştıracak türden değildi. Üstelik orta yerde itiraf da yoktu” dedi.

 

Metiner, Star gazetesindeki köşesinde, “Ak Parti ’yi karıştıracak İtiraflar” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Mehmet Metiner ’den FETÖ açıklaması: Şu veya bu şekilde destek verdik

CNN Türk ’te yayınlanan "Us Çemberi” adlı programa katılan ve cemaatlere ilişkin açıklamalarda bulunan AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner, “Biz dini cemaatlerle fazla artı iç içe olduğumuz için, bizim temasımızın olmasında hiçbir yanlış yok. şu anda da temasımızın olduğu cemaatler var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz. İhanet ortaya çıktığında anlaşılması mümkün” ifadelerinin AKP ’yi karıştıracak türden ifadeler olduğu yorumlarına karşı çıktı.

FETÖ AÇIKLAMASI

Yazısının devamında ise tekrar dikkat çeken ifadeler kullanan Metiner, FETÖ ’ye ilişkin, “FETÖ dolayısıyla her seferinde bizi suçlayanlar bilerek ve içinden gelerek yanlış ve hileli bir algılama oluşturmaya çalışıyorlar. Biz ‘dini cemaat ’ olarak aşina süreçlerde şu ya da bu şekilde yardım verdik” dedi.

Metiner ’in yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

“FETÖ dolayısıyla her seferinde bizi suçlayanlar mahsus ve kendi isteğiyle hatalı ve haksız bir kavrama oluşturmaya çalışıyorlar. Biz “dini cemaat” olarak aşina süreçlerde şu ya da bu şekilde yardım verdik. Aslında “dini cemaat” yok ABD derin devletinin tabi bir istihbarat ve terör örgütü olduğunu farkettiğimiz anda da kökünü kazımaya koyulduk. İhanetçi kimliği ortaya çıktığında sergilediğimiz hitabe esastır.

Yarın FETÖ sanki diğer yapılanmalar ortaya çıkmaz mı? Çıkabilir şüphesiz. Bir FETÖ gitse diğer bir FETÖ icad ederler. Türkiye ’yi katiyen kendi başına bırakmazlar.

Bu varsayımsal olarak doğrudur. Lakin bu varsayımsal doğru üzerinden verili tüm dini cemaatleri ve tarikatları 28 Şubat mantığıyla ya da jakoben/otoriteryen laikçilik anlayışıyla düşman olarak fatura çıkarmak esas ülkemizin birliğini-beraberliğini bozmaya çalışan o güç odaklarının değirmenine su taşımak anlamına gelir.

Bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülüktür bu. Devlet ve ahali olarak FETÖ tecrübesinden zorunlu dersi çıkardık.

Fakat birileri görünüşe göre zorunlu dersi çıkarmamış. FETÖ ’nün ve efendilerinin işine yarayacak topyekün cemaat ve tarikat düşmanlığıyla hangi akla hizmet ettikleri besbelli.

Kasten bu söylemi dillendirenler bilesiniz fakat FETÖ ’nün iplerini elinde tutan üstteki aklın bambaşka bir ünitesine dahildirler.

Bilmeden dillendirenler de artık hangi akla hizmet ettiklerini yeniden düşünmelidirler.

FETÖ bahanesiyle dini cemaatlere ve tarikatlara kinlerini kusanlar yaşadığımız 28 Şubat tecrübesinden nedeniyle F. Tebessüm Eden denilen deccalin başını çektiği “cemaat”in savunuculuğunu yapanların sayısını çoğaltmaktan öte bir meslek yapmadıklarını da unutmasınlar.

O dönemler o yapıya düşmanlığın sadece “dini cemaat” olmasından kaynaklı olduğu varsayımının, o yapıyla hiç alakası olmayan o kadar fazla kişinin o yapıyı gerekli savunmasına yol açtığı da bilinen bir olgudur.

Söyleme dikkatli olmak lüzumlu.Sap ile samanı birbirine karıştırmamak gerekli.Yaşanan tecrübeden ders çıkartıp ihtiyatı ve tedbiri elden bırakmamak lazım.Bütün bunları yaparken varsayımsal “iç düşman!” paranoyasına da yenik düşmemek lazım. İşte dediklerim bundan ibarettir.Lafın öbür kısmını o başlığı atanlara siz deyiverin.”

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Muğla, Fethiye ’de 67 düzensiz göçmen yakalandıÖnceki Haber

Muğla, Fethiye ’de 67 düzensiz göçmen ya...

ABD'de koronavirüsten yaşamını yitirenlerin sayısı 156 bini aştıSonraki Haber

ABD'de koronavirüsten yaşamını yitirenle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar