Manavgat'a Dünyanın birçok ülkesinden gelen dansçılar Side’ye renk kattı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Manavgat'a Dünyanın birçok ülkesinden gelen dansçılar Side’ye renk kattı
Abone ol
Side Uluslararası Halk Dansları Festivali'nde, Danimarka, Estonya, Sırbistan, Romanya, İran, Bulgaristan, Ukrayna, Makedonya, Bosna Hersek’ten Manavgat’a gelen 730 dansçı, kültürlerini ve yöresel oyunlarını kortej yürüyüşü ve sahne performanslarıyla izleyenlerin beğenisine sundu.

 

Antalya'nın Manavgat ilçe Belediyesi'nin bu yıl 6'ncısını düzenlediği Side Uluslararası Halk Dansları Festivali tamamlandı.

Halk Dansları Festivali'ndeki kortej geçişi, Side Antik Kenti'nde oldukça renkli görüntüler oluşturdu. Korteje Manavgat Belediyesi Özgürlük Bandosu, şarkılar ve marşlarla eşlik etti. Halk dansçıları Side Antik Kent yolundan yürürken yerli ve yabancı turistler de cep telefonu ile çekimler yaparak anı ölümsüzleştirdi.

 

 “BİRLİKTE OLMAYA İHTİYACIMIZ VAR”

 

Manavgat Belediye Başkanı CHP'li Şükrü Sözen, yaşanılabilir bir dünya için birlikte olmaya ihtiyaç duyduklarını belirterek şunları söyledi:

“Side Uluslararası Halk Dansları Festivali'nin turizme değer kattığını hem de farklı kültürleri tarihi bir ortamda bir araya getiriyor. Tarih boyunca birçok medeniyete ve farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olan Antik Side'mizde böylesine özel bir festivali düzenliyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.  Sanatın uluslararası gücü olduğuna her zaman inanıyorum. Tarih dolu bir yapı içerisinde bizim bir arada olmamızın bütün dünyaya huzursuzluk verenlere örnek olmasını temenni ediyorum. Bu güzel birlikteliği ve sinerjiyi örnek alsınlar. 9 ülkeden 730 dansçı burada hem kendi kültürünü tanıttı hem de bizlerin kültürünü ve tarihini yakından öğrenme fırsatı buldu. Ülkemize, kentimize gelerek bizlere bu görsel şöleni yaşatan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Manavgat Belediyesi olarak kentimize artı değer katan bu tarz etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Okula her gün 20 mil mavi yolculukÖnceki Haber

Okula her gün 20 mil mavi yolculuk

Kayıp belediye personeli gölette ölü bulunduSonraki Haber

Kayıp belediye personeli gölette ölü bul...

Yorum Yazın