Mahkemeden CHP Kurultayı'nın ertelenmesi talebine ilişkin karar

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mahkemeden CHP Kurultayı'nın ertelenmesi talebine ilişkin karar
Cumhuriyet Halk Partisi'nin 25-26 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek 37. Klasik Kurultay ’ının pandemi döneminde yapılamayacağı gerekçesiyle kurultayın ertelenmesini isteyen CHP eski yöneticisi Şahin Mengü ’nün Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi ’ne yaptığı müracaat reddedildi.

CHP ’nin 25-26 Temmuz tarihlerinde Ankara'da oluşturacağı 37. Herzamanki Kurultay ’a ilişkin yeni bir gelişme yaşandı.

 

ANKA'nın aktardığına göre, CHP eski yöneticisi Şahin Mengü ’nün koronavirüs sürecinde kurultayın yapılamayacağı gerekçesiyle Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi ’ne yaptığı erteleme başvurusu kabul edilmedi.

öte yandan Pazartesi yapılan CHP MYK toplantısında, kurultay masaya yatırıldı. MYK'da, bilhassa parti içinden gelen kurultayın ertelenmesi yönündeki çıkışlar da gündeme geldi.

MYK üyelerinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, kurultay konusunda parti yönetimine karşın eleştirilerin yanıtlanması için kendilerine müsade verilmesini istedikleri, fakat Kılıçdaroğlu'nun "bu hesaplaşma yok, iktidar kurultayı" mesajı vererek, bu tip polemiklerine girilmesine karşı çıktığı aktarıldı.

Mahkemeden CHP Kurultayı'nın ertelenmesi talebine ilişkin karar

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün MYK toplantısının peşinde kurultaya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

"CHP'nin ertelenen 37. Herzamanki Kurultayı 25-26 Temmuz'da yapılacak. Koronavirüs salgını zarfında alınacak önlemler neler?" sorusuna Öztrak, "Kurultayımızı ne sağlıktan ne de demokrasiden ayrıcalık vermeden yapacağız. Sağlık Durumu ve parti içi demokrasinin işlemesi bakımından her türlü tedbiri alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu kurultay, CHP'nin iktidar kurultayıdır. Bu kurultaydan sonra CHP iktidarda olacaktır. O nedenle bu kurultayda demokrasiye ve sağlığa her türlü önceliği vereceğiz. Hiçbiri diğerinin alternatifi değildir" yanıtını vermişti.

"Kurultayın ertelenmesine karşın istek ve eleştiriler var. CHP'li Önder Tez, 'kurultay mahkemelik olabilir' dedi. Şahin Mengü de 'salonun yetersiz olacağı' gerekçesiyle kurultayın ileri bir tarihte yapılması için dava açtı. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu Öztrak, "CHP, kurultayını CHP'ye yakışan bir biçimde yapacaktır. Dava açmaları falan anlamakta güçlük çekiyoruz. Bunlar dereyi görmeden paçayı sıvamaktır. Altını çizerek söylüyoruz; bu, CHP'nin iktidara yürüyüşünün kurultayıdır. CHP'li olan herkes bu kurultaya desteklemek durumundadır" diye cevaplamıştı.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Meral Akşener ve Kaya'dan Albayrak'a destekÖnceki Haber

Meral Akşener ve Kaya'dan Albayrak'a des...

Emniyetten droneli uyuşturucu operasyonu: 1 tutuklamaSonraki Haber

Emniyetten droneli uyuşturucu operasyonu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar