Koronavirüs Türkiye'de gençleri hedef aldı! Prof. Dr. Çetiner'den tüyler ürperten uyarı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Koronavirüs Türkiye'de gençleri hedef aldı! Prof. Dr. Çetiner'den tüyler ürperten uyarı!
Ölümcül hastalık orona virüs salgınında yaş ortalaması giderek düşüyor. Sıhhat Bakanı Koca'nın açıkladığı rakamları değerlendiren Çetiner, Unutmayalım, İspanyol gribinin ikinci dalgası genç nüfusu vurmuştu, uyarısı yaptı. DSÖ, ikinci dalgada 50 milyon ölüm olabileceği açıkladı.İspanyol gribinde de ikinci dalga gençleri vurmuştu" dedi. DSÖ, ikinci dalganın İspanyol Gribi gibi olacağı ve 50 milyon bireyi öldürebileceğini açıklamıştı. 

 

 

Türkiye'de koronavirüs vakaları normalleşme süreciyle her tarafta yükselirken dün Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, yeni vakaların büyük çoğunluğunun gençlerden oluştuğunu hatırlatıp uyarmıştı. Prof. Dr. Mustafa Çetiner, Bakan Koca'nın açıkladığı rakamlara uyarı çekip, tüyler ürperten bir uyarıda bulundu. Çetiner, "İspanyol gribinde de ikinci dalga gençleri vurmuştu" dedi. DSÖ, ikinci dalganın İspanyol Gribi gibi olacağı ve 50 milyon kişiyi öldürebileceğini açıklamıştı. 

Yeni vakaların yüzde 5'i 17 yaş altında

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca twitterdan yaptığı paylaşımda; ''İyileşenler, teşhis konanlardan 612 pozitif. Geçen Günkü sayı 96 ’ydı. Son 14 günde tanı konanların %5,68 ’i 17 yaş ve altından. %63 ’ü 25-45 yaş grubundan. Bugünkü tanı sayımız dünkünden 24 eksik. Azalma sürekli olursa bu hızda bile 2 haftada 1.000 ’in altına inebiliriz'' ifadelerini kullandı.

İyileşenler, tanı konanlardan 612 artı. Dünkü rakam 96 ’ydı. Son 14 günde tanı konanların %5,68 ’i 17 yaş ve altından. %63 ’ü 25-45 yaş grubundan. Bugünkü teşhis sayımız dünkünden 24 eksik. Azalma sürekli olursa bu hızda bile 2 haftada 1.000 ’in altına inebiliriz.

Türkiye'de yeni olgu yaş ortalaması 41'den 32'ye düştü

Prof. Dr. Mustafa Çetiner, Bakan Koca'nın yaptığı açıklamayı hatırlatıp İspanyol Gribi uyarısı yaptı. Genç nüfusun tehlike yarattığını ve tehlike aşağıda olduğunu daha önce gündeme getirdiğini hatırlatan Çetiner, yeni vakaların yaş ortalamasının 41'den 32'ye düştüğünü belirtti. Koronavirüse yakalananların yüzde 63'ünün 25-45 yaş aralarında olduğunu gösteren Çetiner tüyler ürperten şu uyarıyı yaptı:

Bulaşların yüzde 50'den fazlası... 

"Bütün dünyada genç hasta sayısı artıyor. ABD'de yüzde 60 hasta 50 yaş altı, yüzde 39 hasta 18-44, Japonya'da 5 ve artı kişinin enfekte olduğu bulaşların yüzde 50'sinden fazlası 20-39 yaş aralarında. Florida'da koronavirüs artı hastaların Mart ayında yaş ortalaması 65 iken şu anda 35'e indi."

İspanyol Gribi'nin ikinci dalgası gençleri vurdu

"İkinci dalga yaşamış ya da riski taşıyan ülkelerdeki Covid-19 artışı ve yeni vakaların görülmesi genç nüfus hareketleriyle de ilişkili. Unutmayalım, İspanyol gribinin ikinci dalgası genç nüfusu vurmuştu...."

DSÖ: İkinci dalga İspanyol Gribi gibi olur 50 milyon ölür

Dünya Sıhhat Örgütü hafta içinde, ikinci dalga için Sonbahar'ı dikkat çekici etmiş ve milyonlarca insanın öleceği uyarısı yapmıştı. İspanyol gribi ile korona salgınını kıyaslayan DSÖ, “Korona ile benzer şekilde ilerleyen İspanyol gribi, yaz aylarında düşüş göstermiş ancak eylül ve ekim aylarında baştan doruk yapmıştı. Oluşan bu ikinci dalgada 50 milyon insan hayatını kaybetti. Salgın ortaya koyduğumuz hipotezlerdeki gibi ilerliyor” uyarısı yapmıştı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Düşük faizli kredi kampanyası ekonomiye can verdi! 93 bin 704 adet konut satıldıÖnceki Haber

Düşük faizli kredi kampanyası ekonomiye...

Eskişehirspor' Kendi bacağana sıktı küme düştü: Altay teknik direktörünün o sözleri kavga çıkarttıSonraki Haber

Eskişehirspor' Kendi bacağana sıktı küme...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar