Kılıçdaroğlu 12 Ağustos’ta yazdıklarını hatırlattı: Biraz daha sabredeceksiniz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kılıçdaroğlu 12 Ağustos’ta yazdıklarını hatırlattı: Biraz daha sabredeceksiniz
Abone ol
Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan ÖTV matrahlarında değişik otomotiv sektörünün beklentileri karşılamadı. CHP lideri Kılıçdaroğlu ise Ağustos ayında yaptığı "Seçimden sonra ÖTV indirilecek" paylaşımını yeniden hatırlatarak "Araçlarda ÖTV konusunda ciddiye alınacak bi tarafları olmadığını bir kez daha ispatladılar. Biliyorum hayal kırıklığı yaşıyorsunuz ama Bay Kemal sözünü vermişti, biraz daha sabredeceksiniz, o kadar." dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla binek otolar için oranlara esas Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) matrahlarında değişikliğe gidildi.

Kararla, motor silindir hacmi 1600 CC altındaki araçlarda matrah alt limiti 120 bin liradan 184 bin liraya yükseltildi. Matrah üst limiti ise 200 bin liradan 280 bin liraya çıkarıldı.

DÜZENLEME ÖNE ÇEKİLDİ

Otomobilde matrah düzenlemesinin gelecek aydan itibaren yapılacağının duyurulması sektörde alım satımları durma noktasına getirip piyasayı kilitleyince, düzenleme öne çekildi.

1 Aralık'ta duyurulması beklenen matrah düzenlemesi, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak hayata geçirildi.

BEKLENTİLERİ KARŞILAMADI

Düzenlemenin beklentileri karşılamadığını ifade eden sektör temsilcileri, sıfır araçlarda yüzde 5-16; ikinci el araçlarda ise yüzde 5-10 aralığında sınırlı bir indirim bekliyor.

“BİRAZ DAHA SABREDECEKSİNİZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Ağustos ayında yaptığı ve sıfır otomobillere ÖTV düzenlemesi içeren paylaşımını alıntılayarak “Araçlarda ÖTV konusunda ciddiye alınacak bi tarafları olmadığını bir kez daha ispatladılar. Biliyorum hayal kırıklığı yaşıyorsunuz ama Bay Kemal sözünü vermişti, biraz daha sabredeceksiniz, o kadar.” dedi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbul’da 2 milyon TL taşıyan muhasebe müdürüne kurşun yağdırdılarÖnceki Haber

İstanbul’da 2 milyon TL taşıyan muhasebe...

Mersin’de sağanak: Sele kapılan kadının cesedi bulunduSonraki Haber

Mersin’de sağanak: Sele kapılan kadının...

Yorum Yazın