Kerem Bürsin 5 yıl önce kadına şiddeti eleştirdi, Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz olayından sonra yeniden gündem oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Abone ol
Kerem Bürsin 5 sene evvelce kadına şiddeti eleştirdi, Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz olayından sonra tekrardan gündem oldu Kerem Bürsin'in, 2015 senesinde katıldığı bir konferansta "Neden başrollerdeki adamlar kadınları bağırıp çağırıp vurup tecavüz edip bir kahraman oluyorlar? Niye bunları gösteriyoruz?" sözleri tekrardan gündem oldu. Meşhur oyuncu Bursin'in konuşması, Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz olayına gönderme olarak sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor...

Ünlü oyuncu Kerem Bürsin ’in 2015 yılında katıldığı bir konferansta, Türk dizilerindeki kadına şiddeti eleştirdiği video, Ozan Güven ve Deniz Bulutsuz olayının ardından sosyal medyada bitmiş gündem oldu. “Niçin başrollerdeki adamlar kadınları bağırıp çağırıp vurup tecavüz edip bir kahraman oluyorlar? Niye bunları gösteriyoruz? Bu hatalı. Bu yüzde yüz yanlış” diyen Bürsin ’in sözleri, Twitter ve Instagram ’da paylaşım rekoru kırıyor.

Başroldeki erkeklerin kadınlara bağırıp, çağırıp, vurup, tecavüz etmesine de karşısında çıkarak, dizileri eleştiren Bürsin, beş sene önce şöyle konuşmuştu: “Peki neden sigara gösteremiyoruz? Neden alkol gösteremiyoruz? Çünkü halk müziği etkileniyor. O yüzden izleyince ve bir sigara görür görmez bu anlamda teşvik etmeme adına göstermiyoruz. Yahut canice geliyor. Rasyonel. Yani madem etkileniyorsa bitmiş, anlarım. O vakit niçin kadına aleyhinde şiddeti görüyoruz? O vakit neden bir dizinin konusu tecavüz oluyor? Neden başrollerdeki adamlar kadınları bağırıp çağırıp vurup tecavüz edip bir kahraman oluyorlar? Niye bunları gösteriyoruz? Madem dizi izleyip de ırk etkileniyorsa o zaman seslenmek ama bunu izleyip de etkilenip bunları yaparak bunun normal bir şey olduğunu göstermiş oluyoruz. Bu hatalı. Bu yüzde yüz yanlış.” dedi.

 
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Recep İvedik Konusu ve oyuncu kadrosu… Recep İvedik nerede çekildi?Önceki Haber

Recep İvedik Konusu ve oyuncu kadrosu… R...

Büyükada davasında kararSonraki Haber

Büyükada davasında karar

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar