Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bayramdan sonra açıklayacağı, işte CHP'nin yeni MYK listesi...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bayramdan sonra açıklayacağı, işte CHP'nin yeni MYK listesi...
Abone ol
37. Olağan Kurultayı'nı geride bırakan Cumhuriyet Halk Partisinde gözler Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni MYK'nın nasıl şekilleneceğine çevrildi. Kılıçdaroğlu'nun sahip olunan genel başkan yardımcılarından iki isme MYK'da yer vermeyeceği ve kurultayda PM'ye veda eden 4 ismin yerine getireceği isimleri tespit ettiği öğrenildi.

CHP'de bayram ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu doğrulusunda açıklanacak olan genel başkan yardımcılarının yer aldığı MYK belli oldu.

Adnan YÜCEER / BERK HABER / ÖZEL HABER

Kılıçdaroğlu'nun 37. Olağan Kurultay'da yeterli oyu alamadıkları amacıyla parti yönetimine veda eden mevcut Genel Başkan Yardımcıları Aykut Erdoğdu, Tuncay Özkan, Ünal Çeviköz ve Yıldırım Kaya'dan boşalacak yerlere getireceği isimleri tespit ettiği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu'nun, Ünal Çeviköz'den boşalacak Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına İzmir Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Üyesi Selin Sayek Böke’yi getirebileceği belirtildi.  

İzmir’in MYK’da temsil edilmesi gerekliliğini isteyen Kılıçdaroğlu'nun, Böke'nin ekonomideki kötü tabloyu da uluslararası camiada anlatabileceğini düşündüğü ifade edildi.

**ÖZKAN'DAN BOŞALAN KOLTUĞA ERDOĞAN TOPRAK** 

Tuncay Özkan'dan boşalan Basından mesul Genel Başkan Yardımcılığı görevine ise Erdoğan Toprak'ın getirileceği öğrenilirken, kongrede yine Parti Meclisi'ne seçilen AR-GE'den mesul Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel'in yerine de Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın'ın geleceği belirtildi.

Kılıçdaroğlu'nun İnsan Hakları'ndan mesul Genel Başkan Yardımcılığı görevine Gökçe Gökçen'in yerine Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarı getireceği öne sürüldü. 

Diğer yandan CHP'nin ilk kadın Genel Başkan Yardımcısı olan ve sendika kökenli Yaşar Seyman’a Kadın Politikaları ya da sendikaların teslim edileceği belirtiliyor.

**GÖKHAN GÜNAYDIN SÜRPRİZİ** 

MYK seçiminin hemen sonrasında kurultayda Kılıçdaroğlu'nun listesini delerek Parti Meclisi'ne giren eski milletvekili Gökhan Günaydın'ın da MYK'ya alınabileceği konuşuluyor. 

Diğer yandna CHP'de en yüksek oyu alarak PM'ye giren Faik Öztrak’ın ve örgütten güvenoyu alan Oğuz Kaan Salıcı’nın konumunu korumasına net gözüyle bakılıyor. 

GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ İLE DEVAM 

Gamze Akkuş İlgezdi’nin de devam edeceğine net gözüyle bakılırken, Orhan Sarıbal, Bülent Kuşoğlu ve  Onursal Adıgüzel’in de tekrar mecvut genel başkan yardımcılıklarında kalması bekleniyor.

Veli Ağbaba, Gülizar Biçer Karaca ve Muharrem Erkek'inde sahip olunan görevlerinde kalacağı öğrenilirken, Yunus Emre’nin ise Yıldırım Kaya’dan boşalan Eğitim Politikalarına kaydırılacağı öğrenildi.

Yerel Yönetimlerden mesul Genel Başkan Yardımcısı Seyit Toru'un ise dün Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdiği ve görevinde kalması net olan isimler arasında bulunduğu belirtildi. 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ABD’nin Philadelphia kentinde dev yangın: 125 kişi evsiz kaldıÖnceki Haber

ABD’nin Philadelphia kentinde dev yangın...

Yine aynı o el uzandı veeee... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önce paylaştı, sonra sildi...Sonraki Haber

Yine aynı o el uzandı veeee... Sağlık Ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar