Kan donduran görüntü: Askerden kaçmak için bacağını kırdı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kan donduran görüntü: Askerden kaçmak için bacağını kırdı
Abone ol
Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, Putin'in kısmi seferberlik kararı Rus erkekleri arasında panik yarattı. Sosyal medyada paylaşılan kan donduran bir görüntü ise uluslararası kamuoyunda şaşkınlık yarattı.

 

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali uluslararası kamuoyunun baskısı ve arabuluculuk çabalarına rağmen devam ediyor… 24 Şubat’tan beri devam eden savaş, geçen hafta Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kısmi seferberlik ilan etmesiyle bambaşka bir noktaya evrildi.

 

Kısmi seferberlik ilanı ile daha geniş bir yaş aralığındaki Rus erkeklerinin askere alınması tartışma yaratırken Ruslar arasında da panik yarattı. Savaşa gitmek istemeyen Rus erkekleri bilet bulabilirse Azerbaycan, Türkiye ve Ermenistan gibi vize istenmeyen ülkelere kaçmaya çalışırken kara sınırlarında da özel araçlarıyla uzun kuyruklar oluşturdu. Öyle ki Rus yetkililer sınırda güvenlik kontrollerini artırırken, özel jetlerle kaçmak için ise 27 bin dolara bulan paraları gözden çıkarmaları gerekti.

Fakat Rusya’da kalıp askere gitmek istemeyenler ise sahte çürük raporu ve sağlık raporu almaya başladı. Bunlardan en korkuncu ise sosyal medyada paylaşılan bir video oldu. Sosyal medyada Ukrayna’ya savaşmaya gitmek istemeyen bir genç, yakın bir arkadaşıyla “bacağını kırması” konusunda anlaştı.

Twitter üzerinden paylaşılan videoda ismi açıklanmayan genç bacağını bir merdivenin basamağına yerleştirdikten birkaç saniye sonra arkadaşı üst basamaktan bacağının üzerine zıplıyor. Baskı ile birlikte kemik kırılırken Rus genç canhıraş bir şekilde bağırıyor. Arkadaşının bacağının üzerine sıçrayan genç ise şoka girerek uzaklaşıyor.

Rusya’da devlet başkanı Putin’in kısmi seferberlik kararı sonrasında 18-35 yaşları arasındaki gençlerin askere gitmesine onay çıkarken Gürcistan, Kazakistan ve Moğolistan’a da çok sayıda Rus vatandaşının kaçtığı açıklandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kuzey Akım’a sabotaj iddiaları: Karşılıklı birbirlerini suçladılar, sızıntının görüntüleri yayınlandıÖnceki Haber

Kuzey Akım’a sabotaj iddiaları: Karşılık...

Zaman yolcusunun yeni iddiaları sosyal medyada olay olduSonraki Haber

Zaman yolcusunun yeni iddiaları sosyal m...

Yorum Yazın