Kadına şiddet eylemlerinde 118 kadın gözaltına alındı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kadına şiddet eylemlerinde 118 kadın gözaltına alındı
Abone ol
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'ndan yapılan açıklamada Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle düzenlenen eylemlerde 118 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

25 Kasım 2022 tarihinde Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle düzenlenen eylemler İstanbul’da kaymakamlık kararıyla yasaklanmış, çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. Kadına şiddeti protesto etmek isteyenler bugün yeniden Kadıköy ilçesinde toplandı.

“Şiddetsiz, sömürüsüz bir dünyayı mücadelemizle kazanacağız” sloganıyla yapılmak istenen basın açıklaması kaymakamlık kararıyla polis tarafında engellendi. Polisin müdahalesiyle çok sayıda eylemci gözaltına alındı.

“118 ARKADAŞIMIZ GÖZALTINDA”

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun açıklamasında şöyle denildi:

* Aralarında 70’ten fazla Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclisleri üyemizin de bulunduğu toplam 118 kadın arkadaşımız gözaltına alındı. Kadıköy’de Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü için yapacağımız eylem Kaymakamlık tarafından keyfi olarak yasaklandı. Yasağı tanımadık, sloganlarımızla eylem alanına girdik.

* Genel Sekreterimiz Fidan Ataselim’in de aralarında bulunduğu 70’i aşkın üyemiz gözaltına alındı. Eylemimize katılacak olan aileler, Genel Temsilcimiz Gülsüm Kav’la birlikte açıklamalarını başka bir yerde yaptı. Gözaltına alınan arkadaşlarımızı alacağız. Biz 12 yıldır verdiğimiz örgütlü mücadelemizle tüm topluma “kadın cinayeti” kavramını kabul ettirdik. Bu meydanların kadınlara ait olduğunu da herkese kabul ettireceğiz. Özgür yaşayacağız, kadın cinayetlerini durduracağız!

“BİZİ PES ETTİREMEYECEKLER”

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, gözaltıların ardından yaptığı açıklamada, “25 Kasım'da da 8 Mart'larda da alanda olmaya devam edeceğiz. Bizi asla pes ettiremeyecekler” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Beşiktaş’ın acı kaybı! Erdem Şatıroğlu hayatını kaybettiÖnceki Haber

Beşiktaş’ın acı kaybı! Erdem Şatıroğlu h...

Filistin: Anlaşma uluslararası hukukun ihlalinde yeni bir aşamadırSonraki Haber

Filistin: Anlaşma uluslararası hukukun i...

Yorum Yazın