Kabine toplantısı sonrası AKP'li Erdoğan'dan EYT'lileri üzecek açıklama...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kabine toplantısı sonrası AKP'li Erdoğan'dan EYT'lileri üzecek açıklama...
Abone ol
Kabine toplantısı sonrası emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve sözleşmeli personelle ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kamuda 3 yılı dolmuş sözleşmeli personel hemen aday memurluğa geçiş yapabilecek. Emeklilik için yılını doldurup, yaş şartını bekleyenler, geçici işçilerle ilgili çalışmalarımızı da en kısa sürede tamamlayıp kamuoyuna açıklayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı yaklaşık 4 saat sürdü.

“TERÖR ÖRGÜTÜNÜ YOK ETME AHDİMİZİ BİR KEZ DAHA TEKRARLIYORUM”

Yurt içi ve yurt dışındaki gelişmelerin ele alındığı toplantı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

* “Terör saldırılarıyla verilen mesajı gayet iyi anlıyor ve yanıtını veriyoruz. Güney sınırlarımızda yürüttüğümüz harekatlarda büyük kayıplar veren terör örgütü havan saldırılarıyla masumların kanını akıtarak kirli yüzünü göstermiştir. Karkamış’ta 5 yaşındaki evladımızla 22 yaşında öğretmenimizi katleden terör örgütünü yok etme ahdimizi bir kez daha tekrarlıyorum.

DÜZCE DEPREMİ

* Türkiye’nin deprem ülkesi olduğu gerçeğini Düzce’de meydana gelen 5.9 şiddetindeki sarsıntıyla bir kez daha hatırladık. Hamdolsun önemli yıkıma ve kayba sebep olmayan depremin ardından bakanlarımız ve tüm kurumlarımız vatandaşlarımızın yanında yer almış, her türlü destek sağlanmıştır.

* Acil yardım ödeneği olarak 87 milyon lira deprem bölgesinde kullanılmış, 7 bin 500 haneye eşya desteği verilmiş, hafif hasarların tamiri için destek sağlanması kararlaştırılmıştır. Düzce, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka ve Gümüşova ilçelerimizdeki daha önceki afetlerde olduğu gibi TOKİ tarafından yenileri süratle inşa edilecektir.

HAREKAT MESAJI

* Kabine toplantısında son dönemdeki güvenlik tehditleri ile harekatları ayrıntılı bir şekilde değerlendirdik.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Göztepe Altay maçında taraftara tutuklama kararıÖnceki Haber

Göztepe Altay maçında taraftara tutuklam...

Uzaktan çalışmayla ilgili çarpıcı araştırma! Doğurganlık oranı arttıSonraki Haber

Uzaktan çalışmayla ilgili çarpıcı araştı...

Yorum Yazın