İşte Devlet hastanelerinin son hali: Ankara'da "Hacamat Merkezi", Bolu'da sülük tedavisi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İşte Devlet hastanelerinin son hali: Ankara'da "Hacamat Merkezi", Bolu'da sülük tedavisi
Abone ol
Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi’nin bir bölümü "Hacamat Merkezi" haline getirildi. Hem de Bolu İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de ‘sülük tedavisi’ yapıldığı meydana çıktı.

Ankara Yenimahalle’de tespit edilen Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi’nin bir bölümü Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları (GETAT) Merkezi’ne dönüştürüldü. 

Hastane içerisine açılan GETAT Merkezi yapısında “Hacamat, Akupunktur, Mezoterapi, Proloterabi, Ozon Tedavi ile PRP” yapıldığı ifade edildi.

**BOLU’DA DA SÜLÜK TEDAVİSİ YAPILIYOR**

Bolu İzzet Baysal Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nin de sosyal medya hesabından, “Hastane yapısında sülük tedavisinin yapıldığı” belirtilerek “Hastanemizin Geleneksel Tıp Merkezi’ni arayarak ozon tedavisi, hacamat tedavisi, sülük tedavisi ve başka tedaviler ile ilgili bilgi alabilir ya da randevu alabilirsiniz” denilerek bir duyuru paylaşıldı.

**ATO: AKP DÖNEMİNDE SGK KAPSAMINA ALINDI**

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Ankara Tabip Odası (ATO) Genel Sekreteri Ali Karakoç, yaptığı bildirimde mevzuya dair şunları söyledi: “Biz bir sıhhat meslek teşkilatı olarak ısrarla ‘tıbbın seçeneği olmaz’ diyoruz.

Ülkemizde ve dünyada geleneksel uygulamalar adı verdiği bu tür uygulamalar tıbbın yerine alamaz. Bunların bilimsel bir etkisinin olmadığını, bu alanda çalışmaların olmadığı ve hem de sülüğün kan emerek insan bedenine detaylı mikroorganizmaları enfekte edebileceğini düşünüyoruz. 

Bu tür uygulamalar, AKP iktidarlarıyla SGK ödeme prosedürlerine alınarak uygulanmaya başlandı. Defalarca bu hali dile getirerek Bunun hastanelerde yaygınlaşmasını istemedik. 

**Ancak, modern hiçbir özelliği olmayan bir uygulamalar devam ediyor.**

**BELGESELİNİ YAPTIRMIŞLARDI**

Sağlık Bakanlığı’nın 20 Ocak’ta “Geleneksel ve tamamlayıcı tıp konulu” belgesel hazırlatmak amacıyla 1 milyon 300 bin TL harcadığı meydana çıkmıştı. 

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Konulu Prodüksiyon Danışmanlık Hizmet Alımı” adı altında ihale düzenlemiş ve haleyi, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Talha Geredeli’nin MTG Medya adlı şirketinin kazandığı açıklanarak “1 milyon 300 bin TL’lik” ödeme yapılmıştı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şimdi kültürel gezmenin tam zamanıÖnceki Haber

Şimdi kültürel gezmenin tam zamanı

Rus uzman açıkladı: Covid-19'un etkisini kaybedeceği zamanı açıkladıSonraki Haber

Rus uzman açıkladı: Covid-19'un etkisini...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar