İngiltere'de Leicester kenti karantinaya alındı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İngiltere'de Leicester kenti karantinaya alındı
Ölümcül hastalık koronavirüs (Kovid-19) vakalarında görülen artış nedeniyle İngiltere'nin Leicester kentinde ticari işletmeler ile okulların kapatılmasına ve gevşeme adımlarının uygulanmamasına karar verildi.salı gününden itibaren lüzumlu olmayan perakende mağazalarının, perşembe gününden itibaren de okulların kapatılacağını açıkladı. 

 

 

Sağlık Durumu Bakanı Matt Hancock, parlamentoda yaptığı açıklamada, kentteki vakaların ülke genelinde son haftalarda görülen vakaların yüzde 10'unu oluşturduğunu söyledi.  

Lokal yetkililerle görüştükten sonradan "bazı zor lakin manâlı kararlar" aldıklarını belirten Hancock, salı gününden itibaren gerekli olmayan perakende mağazalarının, perşembe gününden itibaren de okulların kapatılacağını açıkladı. 

Bakan Hancock, hem ülke genelinde 4 Temmuz'da kaldırılacak bir takım önlemlerin kentte uygulanmaya devam edeceğini söyledi. 

Leicester sakinlerini evde kalmaya, büyük kasaba içi ve dışı seyahatler yapmamaya çağıran Hancock, "Sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığını yakından izleyeceğiz ve lüzum duyarsak daha pozitif adım atacağız." diye konuştu. 

Başkent Londra'nın yaklaşık 160 kilometre kuzeyinde yer alan 400 bin nüfuslu Leicester kentinde son 2 haftada 866 vaka görüldüğü, salgın boyunca kaydedilen toplam olgu sayısının ise 2 bin 987 olduğu belirtiliyor. 

- Gevşeme adımları askıya alındı

Kovid-19 sebebiyle 43 bin 550 kişinin öldüğü İngiltere, can kaybı sayısı bakımından Avrupa'da 1'inci, dünyada ABD ve Brezilya'dan daha sonra 3'üncü sırada yer alıyor.

İngiltere'de 23 Mart'ta başlayan kısıtlamalarda 13 Mayıs'ta kısmi gevşemeye gidilerek çalışma için dışarı çıkışlara getirilen sınırlama kaldırılmış, inşaat ve imalat sektörü işçileri gibi evden çalışmaları olası olmayanların da işbaşı yapmalarına müsade verilmişti.

Gevşeme adımlarının ikinci aşamasında 1 Haziran itibarıyla ilkokulların açılması ve profesyonel spor müsabakalarının başlaması, 15 Haziran'da da tüm perakende mağazalarının açılması kararlaştırılmıştı.

Üçüncü aşamada da 4 Temmuz'dan itibaren restoranlar, barlar, oteller, kuaförler, sinemalar, ibadet yerleri, müzeler, kütüphaneler ve galerilerin her tarafta açılacağı duyurulmuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Arda ’nın Barcelona macerası resmen sona erdiÖnceki Haber

Arda ’nın Barcelona macerası resmen sona...

Bankacılıkta yeni dönem yarın başlıyor! Anne kızlık soyadı tarihe karışıyorSonraki Haber

Bankacılıkta yeni dönem yarın başlıyor!...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar