İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Siirt Pervari Üs Bölgesi'nde askerlerle bayramlaştı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Siirt Pervari Üs Bölgesi'nde askerlerle bayramlaştı
Abone ol
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sorumluluklarının büyük olduğunu vurgulayarak yürüdükleri yolun yeni nesillere güzellikler bırakacak bir yol olduğunu söyledi. Soylu, terör mesajı vererek Şırnak'ta tekstil fabrikalarının, Diyarbakır'da organize sanayi bölgelerinin geliştiğini belirtti. Türkiye'nin yakın zamanda çekicilik merkezi haline geleceğini söyleyen Aristokrat, 'Hiçbirinizin ummadığı gelişmeler yaşanacak' dedi ve yeter ama huzurumuzu elimizde tutalım cümlesini ekledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, Şırnak'taki temaslarının arkasından, beraberinde İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ile helikopterle Siirt'teki Pervari Doğan Üs Bölgesi'ne geçti.

Süleyman Soylu, "Bizim yürüdüğümüz yolda şehadet vardır, bu bize emirdir. Bu bizim kabulümüzdür ve bu bizi yürüdüğümüz yoldan döndürmez. Sıratımüstakimdir, içten yoldur, Cenabıallah'ın, Hakk'ın yoludur. Bizim yürüdüğümüz yol bu toprakları bize emanet edenlerin bize bıraktığı sorumluluğun üzerinde olduğu yoldur. 'Bütün inananlar kardeştir, müminler kardeştir' diye bize tembih edilen bir yoldur. Bizim yürüdüğümüz yol, iddiamız olan bir yoldur. Çocuklarımızın tüm dünyaya, bütün coğrafyaya söyleyecek sözlerinin hükmü olacağı güne ulaşabilmeyi niyet alan bir yoldur. Çocuklarımızın gözündeki parıltının her geçen gün daha arttığı yoldur. Bir elimizle batıyı, bir elimizle doğuyu, bir elimizle kuzeyi, bir elimizle güneyi, bir elimizle Orta Doğu'yu, bir elimizle Balkanları, bir elimizle Kafkasları, bir elimizle Avrupa'yı, bir elimizle bütün medeniyetimizle bütün dünyayı nakşedeceğimiz, kucaklayacağımız bir yoldur. Onun için üzerimizdeki yükümlülük büyüktür." dedi.

Soylu, ifadelerine şöyle devam etti:

"Bugün sabahtan bayram namazı İstanbul'da Ayasofya'da kılındı. Ağzımıza aldığımız zaman, zihnimize getirdiğimiz süre bizi kelepçelemeye çalışanlara karşı bir insanlar, birliğinin, beraberliğinin, uyumunun, gelişmesinin karşılığını gösterdi."

Şehitlere karşısında sorumluluğumuz var. O sorumluluğumuzu bu coğrafyanın tamamını rahat haline getirebilmek marifetiyle yapmak durumundayız. Bu cins fazla çekti. Sıkıntı, tasa, kargaşa, darbeler, terörizm, hesaplı yoksulluklar, kardeşin kardeşe düştüğü günler, her şeyi gördünüz. Sizden daha çok gören bir nesil yok, olmayacak da. Allah'ın izniyle onun için tecrübelerimizle, birikimlerimizle çektiklerimizi gelecek nesillere çektirmemek için el birliği içerisinde olalım.

 

"Biz güçlüysek mağdurların ve mazlumların başı diktir"

"Yeter bundan böyle, fabrikalar gelsin, hayvanlarımızın sayısı çoğalsın, tarlalarımız bereketlensin, üniversitelerimiz şenlensin. Okullarımız çocuklarımızın sesleriyle çınlasın, bunları yapalım. Bunların kayda değer bir bölümünü yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koşmuş olduğu iradeyle Allah'a hamdolsun, yapılamayacakların yapılabileceğini gösterdik hep birlikte. Geçen gün Ilısu Barajı'na gittim, harikulade bir eserdir. Şırnak'tan geliyorum, dokuma fabrikaları açılıyor. Şırnak'ın merkezinde, Cizre'de. Önceki gün Ağrı'daydım öyle, Şanlıurfa'daydım böylece, Diyarbakır'daydım Organize Sanayi Bölgeleri gelişiyor. Siirt'te de o kadar. Biz huzurluysak Orta Doğu huzurludur, Kafkasya huzurludur. Biz güçlüysek mağdurların ve mazlumların başı diktir.

"Yol bulmaya çalışan bir ırk değiliz"

Nerede durduğumuzu, nerede oturduğumuzu hangi adreste olduğumuzu biliyoruz. Adresimizde en küçük bir sapma yok. Adresimizde tarif edilemeyen bir durum laf konusu yok. Cenabıallah bizi yaratırken adresimizi de belirlemiş, tarifimizi de belirlemiş. Navigasyonla yol bulmaya çalışan bir uygarlık, bir ahali değiliz. Yolumuz başından beri belirlenmiş, açık ve net. Tarifimiz, adresimiz, kimliğimiz belirli. İyilik medeniyetinin çocuklarıyız. Arkadaşlık, komşuluk, ahbaplık, yarenlik, akrabalık, büyük nedir, ufak nedir biliriz. Bunları bilmeyenlerin bu coğrafyaya hakimiyetini bu kahramanlarımızla beraber engelledik.

"Şimdi büyük adımları defalarca birlikte atmaya devam etmenin zamanıdır. Göreceksiniz, hiçbirinizin ummadığı gelişmeler Türkiye'de yaşanacak. Göreceksiniz, Türkiye çok yakın zamanda dünyanın en manâlı çekicilik merkezi haline gelecek. Yeter ama huzurumuzu elimizde tutalım, yeter oysa bunu hep birlikte sağlayalım, bunu daima birlikte gerçekleştirelim."

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mehmetçik Suriye Barış Pınarı bölgesinde çocukların yüzünü güldürdüÖnceki Haber

Mehmetçik Suriye Barış Pınarı bölgesinde...

NASA'dan dikkat çeken Salda Gölü açıklaması: Mars'a benziyorSonraki Haber

NASA'dan dikkat çeken Salda Gölü açıklam...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar