Halkların Demokratik Partisi Eş Başkanı Pervin Buldan: Savaşınızı HDP üzerinden yürütmeyin

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Halkların Demokratik Partisi Eş Başkanı Pervin Buldan: Savaşınızı HDP üzerinden yürütmeyin
Abone ol
Halkların Demokratik Partisi Eş Başkanı Pervin Buldan partisinin grup toplantısında gündeme dair yaptığı açıklamalarından satırbaşları şöyle:...

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun iddialarına partisinin grup toplantısında yanıt veren Buldan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Buldan: Savaşınızı HDP üzerinden yürütmeyin

►AKP iktidarı Gare'de yaptıklarından da yapmadıklarından da sorumludur.

►Kamuoyunun, HDP'nin ve muhalefetin insanların geçmişte olduğu gibi neden kurtarılmasına dair adım atılmadığı sorusuna iktidar yanıt vermelidir.

►İktidar Gare konusunda çok açık suçludur.

►Amaçları Gare'de o insanları kurtarmak değildi. Operasyon değil başka bir yol mutlaka seçilmeliydi.

►2015'te benim de içerisinde yer aldığım Lice'de 3 uzman çavuş bizim girişimlerimiz sonucu kurtarıldı. O insanlar daha sonra bize ulaşarak teşekkür etti.

►13 insanın getirilmesi için parti olarak hükümete defalarca çağrılar yapıp girişimlerde bulunduk, dikkate almadılar.

►Gare'ye kendi iktidarlarını kurtarmak için gittiler. Gare'den siyasi bir zaferle ve müjdeyle dönmeyi umuyorlardı. 13 insanı siyasi amaçlarına feda ettiler.

►HDP kapatılsın korosu her gün gürültü çıkarmaya, Kürt düşmanlığı yaymaya devam ediyor. Varlıklarını HDP'nin yokluğuna bağlamış durumdalar.

►Gezdiği çukur kanallarında yalan rüzgarları estiren bir fotoğraf bakanı var.

►Bir vekil arkadaşımıza açıkça iftira atmaktan geri durmuyorlar. Güya HDP'li bir kadın vekil oraya gitmiş oradan talimat almış gerçekten pes doğrusu. Bizim milletvekilimiz Gare'ye gitmemiş, Gare'de bulunmamıştır.

►Bizim vekillerimizin o bölgede gidecekleri tek bir yer vardır Barzani ile görüşme yapmak üzere Erbil'dir. Vekillerimiz Erbil'e zaman zaman giderler.

►Bu telaş, kendi suçlarını örtbas etme telaşıdır.

►Bize yönelik iftiralar cemaat döneminin iftiralarıdır. Bunlar cemaatteki abilerinden çok şey öğrenmişler.

►Bunların bir fotoğrafçı bakanları var; çözüm sürecindeki fotoğraflarımız üzerinden algı yaratma telaşında. Bu bakan, Erdoğan ’ın koltuğuna açıkça göz dikmiş durumda. Kendi içinizdeki koltuk kavgasını açık yapın!

►Savaşınızı HDP üzerinden yürütmeyin. HDP buna izin vermez.

►Bir defasında Kandil ’de görüşme gerçekleştirirken üzerimizde iki İHA dolaşıyordu. Ankara ’ya döndüğümüzde sorduk “Sizin güvenliğiniz için uçuyorlardı” dediler. Kandil görüşmelerini devletin güvenlik amaçlı uçurduğu İHA ’ların altında gerçekleştirdik. Kayıtlarda mevcuttur.

►Soylu efendi bak iyi dinle! Sana televizyonlarda gösterdiğin fotoğrafın hikâyesini de anlatayım. Kandil fotoğrafları PKK ’den silahları bırakacaklarına dair mektupları aldığımız ziyaretlere aittir. Senin genel başkanın Erdoğan da heyecanla bu mektubu bekliyordu.

►Biz çözüm çözüm sürecini 3 ayak üzerinden yürüttük. Birinci ayak İmralı'ydı, ikinci ayak Kandil'di, üçüncü ayak hükümet ve devlet kanalıydı. İmralı ziyaretetinden sonra yine devletin ve hükümetin onayıyla Kandil'e gidiyorduk.

►İmralı'da bu fotoğrafı kim çekti? Çekilen fotoğrafı kim bize verdi? Dolmabahçe mutabakatı fotoğrafı. Bunu da biz çekmedik. Her üç fotoğrafın da kimler tarafından çekildiği açık ve net olarak ortadadır.

 
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ekrem İmamoğlu müjdeyi verdi: Haziran ayı itibariyle vatandaşımızın hizmetine sunacağızÖnceki Haber

Ekrem İmamoğlu müjdeyi verdi: Haziran ay...

Öğretmenlere ve müdürlere 'toplu açılış törenini duyurun' mesajıSonraki Haber

Öğretmenlere ve müdürlere 'toplu açılış...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar