Erdoğan ’dan Avrupa ’ya: Biz bir kaybedersek onlar on kaybeder

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erdoğan ’dan Avrupa ’ya: Biz bir kaybedersek onlar on kaybeder
Abone ol
Erdoğan, Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye yolculuk uyarısını kaldırmamasını eleştirerek, “Ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye ’nin demokraside ve ekonomide hedeflerine ulaşmasına engel olamayacaklar. Biz bir kaybedersek onların kayıbı beş olacaktır, on olacaktır” dedi.

AKP ’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ’da Hazine ve Maliye Bakanlığı Aidat Denetim Kurulu-Kazanç İdaresi Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası Açılış Töreni ’nde konuştu.

 

Koronavirüs salgınından Türkiye ’nin sağlıktan üretime dek her alanda zinde bir şekilde çıktığını iddia eden Erdoğan, Avrupa Birliği ’nin Türkiye ’ye karşın yolculuk uyarısını kaldırmamasını eleştirdi.

Avrupa Birliği ’nin Türkiye ’nin demokraside ve ekonomide hedeflerine ulaşmasına engel olamayacağını savunan Erdoğan, “Biz bir kaybedersek onlar on kaybeder” dedi.

Erdoğan ’dan Avrupa ’ya: Biz bir kaybedersek onlar on kaybeder

Erdoğan ’ın konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

‘TÜRKİYE KOSKOCOMAN BİR SIÇRAMA DÖNEMİNDE ’

“Salgının dünya ekonomisinde fazla ciddi küçülmeye yol açtığı bir dönemde Türkiye ’nin olumlu yönde ayrışacağına inanıyoruz” diyen Erdoğan, “Nitekim açıklanan her veri bu iddiamızı onay ediyor. Ülkemizin sadece toparlanma yok, onun da ötesinde koskocoman bir sıçrama sürecinde olduğunu yavaşça cümbür cemaat kabul etmeye başladı. Ekonomimize kurulan tuzakları birer birer bozarak yolumuza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İNGİLTERE'YE TEŞEKKÜR, AB ’YE SİTEM

“Türkiye ’nin güçlenmesinin birilerini rahatsız ettiğini” söyleyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye ’nin salgın sürecinden sağlıktan üretime değin her alanda böylesine güçlü şekilde çıkması anında birilerini rahatsız etti. Avrupa Birliği ’nin ekonomiden demokrasiye, şeffaflıktan altyapıya hiçbir alanda esamesi okunmayacak ülkelere kapılarını açarken Türkiye ’yi açık havada bırakması bu rahatsızlığın işaretidir. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye ’nin demokraside ve ekonomide hedeflerine ulaşmasına engel olamayacaklar. Biz bir kaybedersek onların kaybı beş olacaktır, on olacaktır. Elbette bu konuda daha ilkeli davranan ülkeler de var. Örneğin İngiltere. Türkiye ’yi karantinadan muaf tutarak attığı olumlu adımla her iki ülkenin de kazanacağı bir iklim tesis etti. Bu bakımdan Sayın Boris Johnson ’a özellikle milletim adına teşekkür ediyorum.”

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Survivor Sercan Yıldırım kimdir? Survivor Sercan kaç yaşında?Önceki Haber

Survivor Sercan Yıldırım kimdir? Survivo...

Çifte kupayla kapattı: Şampiyon gibi şampiyon Bayern MünihSonraki Haber

Çifte kupayla kapattı: Şampiyon gibi şam...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar