Erdoğan: 2023'ten önce erken seçim söz konusu değildir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erdoğan: 2023'ten önce erken seçim söz konusu değildir
Abone ol
Erken seçim tartışmalarına ilişkin konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Aklınıza esince erken seçime gidilmez. Haziran 2023'ten önce erken seçim söz konusu değildir" dedi. Erdoğan, '2. parti aşılar ne zaman geliyor?' sorusuna, "Şu anda ikinci parti aşımız, onayı çıktı Çin'den, bu hafta sonuna kadar gelebilir" yanıtını verdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim tartışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Haziran 2023'ten önce erken seçim söz konusu değildir" dedi. Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan: 2023'ten önce erken seçim söz konusu değildir

"2. parti aşılar ne zaman geliyor?" şeklindeki bir soruya Erdoğan, "Şu anda ikinci parti aşımız, onayı çıktı, bu hafta sonuna kadar gelebilir. Beklentimiz 10 milyon" yanıtını verdi.

Restoranların açılma ihtimaline ilişkin konuşan Erdoğan, "Bu konuyla ilgili Kabine toplantımızda bunun değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Endişelerimiz var. Her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var, bunu tekrar tersine çevirmek, bunun altına girmek istemiyoruz" dedi.

Erken seçim tartışmalarına değinen Erdoğan, "Biz muhalefetteki siyasi partiler gibi acelecilik içinde değiliz. Takvim Haziran 2023'tür. Erken seçim söz konusu değil. Aklınıza esince erken seçime gidilmez" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

2. PARTİ AŞILAR NE ZAMAN GELİYOR?

>> "Aşı konusunda şu anda ikinci parti aşımız nasip olursa yani, onayı çıktı Çin'den. Büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir. Beklentimiz 10 milyon gelecek ve bu yaş grubu, huzurevlerinde vesaire kalanlarına yönelik aşılarımız devam edecek. Aşı süreci devam edecek.

RESTORANLARIN AÇILMASI

>> Bu konuyla ilgili Kabine toplantımızda bunun değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Endişelerimiz var. Her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var, bunu tekrar tersine çevirmek, bunun altına girmek istemiyoruz. Bu süreci dikkatle yürütelim ama elimize gelen verilere bakarız, gerekirse esneme yapılabilir.

ERKEN SEÇİM

>> Biz muhalefetteki siyasi partiler gibi acelecilik içinde değiliz. Takvim Haziran 2023'tür. Erken seçim söz konusu değil. Aklınıza esince erken seçime gidilmez. Haziran 2023'ten önce erken seçim söz konusu değildir.

REFORM PAKETİ

>> Biz kendi içimizde çalışmalarımızı yaptık. Değerlendirmelerimizi yaptık. Ekonomiyle ilgili çalışmaları yapıyoruz. Önümüzdeki haftalar içerisinde bu konuyla ilgili tarihi de açıklamak suretiyle yaparız.

SİNCAR'A OPERASYON OLACAK MI?

>> Ortak operasyonları yapmaya hazırız ama bunları açıklayarak operasyonlar yapılmaz. Bir gece ansızın gelebiliriz."

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vatan Partisi ’nde deprem: 108 kişi 'Bir devrimcinin bu partide işi olmaz' diyerek istifa ettiÖnceki Haber

Vatan Partisi ’nde deprem: 108 kişi 'Bir...

SOL Parti: Aşının gecikmesi halk sağlığı sorununu büyütüyorSonraki Haber

SOL Parti: Aşının gecikmesi halk sağlığı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
yeni film izleücretsiz netflix hesaplarıDream League Soccer 2021 APKyoutube mp3 indir