Diyarbakır merkezli 6 ilde terör operasyonunda 23 tutuklanma

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diyarbakır merkezli 6 ilde terör operasyonunda 23 tutuklanma
Diyarbakır odaklı 6 ilde pkk/kck terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonda 63 şüpheli şahsın 76 adresinde aramalar yapıldı. oluşturulan aramalar neticesinde.45 kişiden; 22 kişi ile ilgili Adli Denetleme Kararı verilerek mahkemeden istiklal bırakıldığı, 23 şahsın tutuklandığı, 18 şüphelinin de yakalanmasına rağmen çalışmalar devam etmekte bulunduğu belirtildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan çalışmalar neticesinde PKK/KCK terör örgütü namına yurt içerisinde faaliyet yürüten örgüt yanlısı oluşumların koordinesini sağlamak, örgüt kararları doğrultusunda gerçekleştirilmesi planlanan her türlü eylemi organize etmek için kurulan KCK/TM (Kürdistan Demokratik Topluluğu/Türkiye Masası) yapılanmasına karşın 09 Ekim 2018 günü yapılan işlem kapsamında DTK Binasında yapılan arama sonucu elde edilen somut ve dijital dokümanların yapılan incelemesinde dokümanlarda adı geçen şahıslar olduğu anlaşılmış ve zorunlu kimlik saptama çalışmaları yapılarak DTK (Demokratik Toplum Kongresi) içerisinde eylem ve faaliyetlerde bulundukları biçiminde haklarında bilgiler elde edilen Diyarbakır merkezli elde etmek üzere 6 ilde 63 şüpheli şahsın 76 adresinde 26 Haziran 2020 günü yapılan aramada 45 kesin olmayan yakalanarak emniyet güçlerince gözaltına alındı.

 

Kayapınar ilçesinde bulunan DTK binasında yapılan aramanın akabinde ilgili kanun maddelerince el sıralama tedbiri uygulanarak mühür altına alındı. 28 Haziran 2020 günü ile 29 Haziran 2020 günü adli mercilere sevk edilen 45 şahıstan; 22 şahıs hakkında Adli Denetleme Kararı verilerek mahkemeden özgürlük bırakıldığı, 23 şahsın tutuklandığı, 18 şüphelinin de yakalanmasına karşın çalışmalar devam etmekte olduğu belirtildi. Diyarbakır TEM Şube Müdürlüğünce PKK/KCK silahlı terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalar sürekli ve kararlı bir biçimde vatandaşların güvenliği için tüm devlet kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde sürdürülmeye devam edilmekte olduğu bildirildi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Zorla evlendirilmek istenen kız nikah salonuna polis baskınıyla kurtarıldıÖnceki Haber

Zorla evlendirilmek istenen kız nikah sa...

Samandağ Adliyesinde koronavirüs alarmıSonraki Haber

Samandağ Adliyesinde koronavirüs alarmı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar