CHP ’de ‘A Takımı ’ için isimler netleşiyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP ’de ‘A Takımı ’ için isimler netleşiyor
Abone ol
İktidar sloganıyla kurultayını gerçekleştirerek genel başkan ve parti meclisini belirleyen CHP ’de yeni Merkez Yönetim Kurulu ’nun açıklanacağı toplantı gelecek hafta sonu gerçekleştirilecek. Kılıçdaroğlu ’nun yeni “A Takımı” için isimleri büyük oranda belirlediği öğrenildi.

Pandemi koşullarında geçen hafta sonu 37 ’nci Klasik Kurultayı ’nı tamamlayan CHP ’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, yardımcılarını belirlemeye dönük çalışmalarında sona geldi. CHP liderinin parti meclisine (PM) seçilen bazı merkez yönetim kurulu (MYK) üyelerine yeni dönemde görev vermeyeceği, bunun yerine ‘kan değişimi ’ne giderek yola yeni isimlerle devam edeceği kaydedildi.

 

Maksat iktidar sloganıyla gerçekleştirilen kurultayın peşinde CHP ’nin birincil PM toplantısı 8 Ağustos Cumartesi günü düzenlenecek. Kılıçdaroğlu ’nun başkanlık edeceği toplantıda yeni dönemde genel başkan yardımcılığına getirilen isimler de belirlenecek. Toplantıya 52 kişiden oluşan parti meclisi üyelerinin yanı sıra 15 kişiden oluşan yüksek disiplin kurulu ve 12 şahsiyet Bilim Kültür ve Sanat Platformu üyeleri de katılacak. Kılıçdaroğlu ’nun A Takımı da bu isimler arasından belirlenecek.

CHP ’de ‘A Takımı ’ için isimler netleşiyor

YUNUS EMRE EĞİTİMİN BAŞINA GEÇİYOR

CHP Lideri Kılıçdaroğlu ’nun yeni dönemde PM ’ye seçilemeyen Tuncay Özkan, Ünal Çeviköz, Şimşek Kaya ve Aykut Erdoğdu ’nun yerine getireceği isimler de kulislerde konuşulmaya devam ediyor. Kılıçdaroğlu ’nun bu isimler dışında mevcut MYK üyelerinden en düşük üçünü daha liste dışı bırakılacağı öne sürüldü. Buna kadar, Kılıçdaroğlu ’nun Başdanışmanı ve eski genel başkan yardımcısı Erdoğan Toprak ’ın her tarafta MYK ’ye alınacağı, Maraş Milletvekili Ali Öztunç ile birlikte delegelerden en çok oyu bölge kadın PM üyeleri arasında bulunan Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer ’i de genel başkan yardımcılıklarına getireceği kaydedildi. Öztunç ’un gazetecilik geçmişi, Taşcıer ’in ise ülkenin çoğu noktasındaki kadın cinayetleri davalarında sürdürdüğü takiple öne çıktığı bildirildi. Hekim Aylin Yaman, Yaşar Seyman ve dış ilişkilerde de Selin Sayek Böke ’nin ismi dillendirilmeye devam ediliyor.

CHP ’de Lokal Yönetimlerden Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ’un bir dönem daha görevini sürdüreceği konuşulurken mevcut MYK üyelerinden Gamze Akkuş İlgezdi, Muharrem Erkek ve Oğuz Kaan Salıcı ’nın da yerini koruması bekleniyor. Daha önce dış ilişkiler için ismi geçen Gençlik Politikaları ’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre ’nin ise Şimşek Kaya ’nın liste dışı kalması nedeniyle eğitim politikalarının başına getirilebileceği ifade ediliyor.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İstanbul ’da yaşanan feci kazalar...Önceki Haber

İstanbul ’da yaşanan feci kazalar...

Modernite eleştirisi mi ve yeni gericilik mi?Sonraki Haber

Modernite eleştirisi mi ve yeni gericili...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar