Bülent Arınç: Bir kişi hariç tüm siyasetçiler FETÖ ile bir araya gelmiştir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bülent Arınç: Bir kişi hariç tüm siyasetçiler FETÖ ile bir araya gelmiştir
Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç, FETÖ konusu ile ilgili söylediği ''Masum değiliz hiçbirimiz'' sözlerine açıklık getirerek, "herkes bunun ortamında bir kere kendini buldu. Tüm siyasetçiler belki Deniz Baykal hariç bunlarla bir araya gelmiştir." dedi.

 

 

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç, FETÖ konusunda söylediği ''Günahsız değiliz hiçbirimiz'' sözlerine Habertürk'te yayınlanan Türkiye'nin nabzı programında tarafsızlık getirdi.

Yayına telefonla bağlanan Bülent Arınç, CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal hariç tüm siyasetçilerin FETÖ ile bir araya geldiğini iddia etti. "15 Temmuz'da KPSS'de soru çalındığını öğrendik" açıklamasında da yer alan Arınç, şu ifadeleri kullandı:

"15 Temmuz'un siyasi ayağı araştırılmalı. FETÖ örgütü nasıl tabanca kullanacak bir noktaya geldi? İşin politik, toplumsal boyutu var. Bütün siyasetçiler bunlarla bir araya gelmişlerdir. 2011 seçimlerinden daha sonra FETÖ kendini belli etmeye çalıştı. Gülen'i ziyaret etmeye dışarı giden milletvekilleri var. Bunlara plaket verenler var. 15 Temmuz'da KPSS'de soru çalındığını öğrendik. 15 Temmuz'dan önce kim konuştu? Kendilerini bu değin gizleyenlere biz hüsnüzan göstererek hoş yüzlerine aldanmışsak buna ne denecekse denecek ama bilin fakat; cümbür cemaat bunun içerisinde bir kere kendini buldu. Bütün siyasetçiler şayet Deniz Baykal hariç bunlarla bir araya gelmiştir."

Arınç ne demişti?

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, katıldığı bir programda kendisine FETÖ ile ilgili sorulan bir soruya "Kendilerini bu dek gizleyen çok fena, çok idareli bir örgütle aleyhinde karşıyayız. İnsanlar bir yönüyle eğitime, bir yönüyle maneviyatına bakarak bunlara inandılar. Bunların karanlık yüzlerini maalesef çoğumuz göremedik. Masum değiliz hiçbirimiz'' yanıtını vermişti. Arınç'ın bu yanıtı fazla sayıda tenkit almıştı.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Abdullah Gül neden konuştu? DEVA Partisi'nde taht kavgası mı var?Önceki Haber

Abdullah Gül neden konuştu? DEVA Partisi...

Doğru bilinen yanlış! D vitamini Koronavirüs'ten korumuyorSonraki Haber

Doğru bilinen yanlış! D vitamini Koronav...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar