Berat Albayrak yanıt vermemekte ısrarcı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Berat Albayrak yanıt vermemekte ısrarcı
Soru önergelerine başlıca hatalı internet sitesi adresleriyle cevap veren Bakan Albayrak bu kez CHP ’li Tanrıkulu ’nun soru önergesine sormadığı bozukluğun cevapını verdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişle birlikte milletvekillerinin elinde kalan tek kontrol mekanizması olan yazılı soru önergelerine genelde "link" göndererek yanıt veren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tepki çeken bir yanıta daha imza attı.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Hazine ve Maliye Bakanlığı personelinin çocuklarını gönderebileceği kreşlere karşın yeni projeler olup olmadığını, çocuk yuvası imkanının olmadığı yerde ise bakanlık personeline somut yardımın yapılma durumunu sordu. Albayrak, Tanrıkulu'na gönderdiği ilk yanıtta bir internet sitesi adresini paylaştı ancak bu adreste Tanrıkulu'nun sorularının yanıtı yer almadı. Bunun üzerine Tanrıkulu bir önerge daha hazırladı ve "İnternet linki göndererek bahşedilen cevap ile tarafıma somut ve içten data verilmekten kaçınıldı" dedi, aynı soruları bitmiş sordu.

Berat Albayrak yanıt vermemekte ısrarcı

Bakan Albayrak, Sezgin Tanrıkulu'na bu defa de tek cümlelik yanıt verdi. Albayrak, yeni anaokulu projesi ve tahsis durumuna ilişkin soruya, "Bakanlığımıza emrindeki kurum ve kuruluşlarda Bakanlığımız personeline kreş hizmeti verilmektedir" ifadelerini kullandı.

***


‘Damat seslenmek suç olmuş ’

“Benim bu hayatta iftihar duyduğum ünvan Recep Tayyip Erdoğan ’ın damadı edinmek” diyen Bakan Albayrak ’a “damat” dediği için Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi, avukat Ali Rıza Dizdar hakkında hakaret suçundan soruşturma açıldı.

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi, avukat Ali Rıza Dizdar ’a, Göztepe-Beşiktaş maçının gerisinde yaptığı konuşmadaki “damat” sözü nedeniyle “hakaret” suçlamasıyla soruşturma başlatıldı. Bianet ’te bulunan habere göre, Dizdar savcılıkta soruşturma kapsamında verdiği ifadesinde, davacı konumundaki Hazine ve Maliye Bakanı Patent Albayrak ’ın adının veya unvanının konuşmasında geçmediğini, “sadece damat dediğini” söyledi. Dizdar ’ın avukatı Efkan Bolaç da soruşturmayı, “Güvey demek de kabahat olmuş” diye değerlendirdi.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Baroları bölecek düzenleme Meclis ’te: Avukatlardan ‘Savunma Mitingi ’Önceki Haber

Baroları bölecek düzenleme Meclis ’te: A...

AKP ‘fişleme yasası ’nda ısrarcı: Demokraside yeri yokSonraki Haber

AKP ‘fişleme yasası ’nda ısrarcı: Demokr...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar