Bakan’ın okulu moloz yığını oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan’ın okulu moloz yığını oldu
Abone ol
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Sağlık Bakanlığı’na ilişkin bütçe görüşmeleri sırasında CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da ihtisas eğitimini yaptığı Cerrahpaşa Üniversitesi’nin içler acısı halini bakana gösterdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Sağlık Bakanlığı'na ilişkin bütçe görüşmeleri sırasında CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Üniversitesi'nin içler acısı halini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya gösterdi. Şeker, “Cerrahpaşa koskoca bir otoparka ve moloz yığınına dönmüş durumda” dedi.

 

ÖNERGEYE VERİLEN YANITI OKUDU

 

Bakan Fahrettin Koca'nın ihtisasını Cerrahpaşa'da yaptığını hatırlatan Şeker, konuya ilişkin bir soru önergesi verdiğini ve önergeye yanıt olarak, Cerrahpaşa Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “Hastane bölgesinin bir kısmında arkeolojik araştırma kazıları yapılması için ihale gerçekleştirildiği, bu süre içerisinde yaşanan Covid salgını nedeniyle alınan kamusal tedbirler ve hastanenin salgında üstlendiği görev nedeniyle çalışmalarda yavaşlama olmuştur. Master Planı ile ilgili projenin bitiş tarihi çalışmaların teknik seyrine göre şekillenecektir” yanıtı verildiğini belirterek şunları söyledi:

 

ALTI YILDIR ÇİVİ ÇAKILMADI

 

*Cerrahpaşa gibi köklü bir üniversite, Türkiye'nin sağlık hizmetleri konusunda yüz akı olan bir üniversiteyi moloz yığınına çevirdiler. Cerrahpaşa koskoca bir otoparka ve moloz yığınına dönmüş durumda.

*2016 yılından beri Cerrahpaşa bir bir yıkılıyor ama bir çivi dahi çakılmadı. Cerrahpaşa'ya bu ülkenin en iyi yetişmiş çocuklarını gönderiyoruz, ilk 10’a giren öğrencilerin 5’i Cerrahpaşa'da eğitim görüyor ama biz onlara böyle bir üniversiteyi reva görüyoruz.

*Ben de Cerrahpaşa mezunuyum, Sağlık Bakanı da ihtisasını Cerrahpaşa'da yaptı. Türkiye'nin en gözde, en nitelikli sağlık hizmetinin verildiği üniversitelerini bir an önce ayağa kaldırmamız gerekiyor. Altı yıldır çivi çakılmayan Cerrahpaşa'ya bir an önce hak ettiği o binalar verilmeli.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Covid yüzünden 3 yıl ayrı kalan çifti kavuştukları gün ölüm ayırdıÖnceki Haber

Covid yüzünden 3 yıl ayrı kalan çifti ka...

Yol kenarında çıplak kadını görenler şoke oldu! Hemen polisi aradılarSonraki Haber

Yol kenarında çıplak kadını görenler şok...

Yorum Yazın