AÖF yaz okulu sınavı ne zaman? AÖF yaz okulu sınavı yüz yüze mi yapılacak?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AÖF yaz okulu sınavı ne zaman? AÖF yaz okulu sınavı yüz yüze mi yapılacak?
Abone ol
Eksik dersleri tamamlama ya da başarısız olduğu dersi alamayanlar öğrenciler AÖF yaz okulu sınavına katılacak. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi yaz okulu sınavı giriş belgesi geçtiğimiz günlerde erişime açıldı. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre yaz okulu sınavı yüz yüze gerçekleştirilecek.

 

Açıköğretim, İşletme ve İktisat Fakülteleri için yaz okulu imkanı sunuluyor. Başvuru işlemlerinin tamamlayan öğrenciler artık sınavın gerçekleşeceği tarihi beklemeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda kayıtları tamamlanan AÖF yaz okulu sınavı 13 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.

AÖF YAZ OKULU SINAVI NE ZAMAN?

Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2021-2022 Öğretim Yılı Yaz Okulu Sınavı 13 Ağustos tarihinde yapılacak.

Sınavda her ders için 20 soru sorulacak ve 30 dakika süre verilecek. Başarı notu alt sınır değer 35’tir. Başarı not alt sınırı altındaki öğrenciler FF alacak.

AÖF SINAV YERİ ÖĞRENME SAYFASI

AÖF YAZ OKULU GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI

Anadolu Üniversitesi resmi sayfasında yapılan duyuruya göre yaz okulu sınav giriş belgesi aosogrenci.anadolu.edu.tr sitesinde erişime açıldı.

 

SINAV DEĞERLENDİRME SÜRECİ

 

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği” ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Esasları” ve “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları”na göre belirlenir.

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.

Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir.

Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 18/03/2016 tarihli ve 75850160-106-158-16196 sayılı yazısıyla Açıköğretim programları uygulayan üniversitelerin ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinde uygulama birliğinin sağlanmasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ilgili üniversitelere bildirilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.

Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çavuşoğlu’ndan Suriye ile resmi temas açıklaması: Destek olabileceğimizi söyledikÖnceki Haber

Çavuşoğlu’ndan Suriye ile resmi temas aç...

Dünyaca ünlü sanatçı ve yazar Jean-Jacques Sempe yaşamını yitirdiSonraki Haber

Dünyaca ünlü sanatçı ve yazar Jean-Jacqu...

Yorum Yazın