Annenin tek isteği çocuklarını görmek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Annenin tek isteği çocuklarını görmek
Mersin'de yaşam sürdüren ve eşi doğrultusunda darp edildikten sonra ailesinin yanına bırakıldığını iddia eden 29 yaşındaki anne, 2 kız çocuğunu görmek istiyor. “Son 2 senedir ise eşimin ihanetine uğradım. Bunların yanısıra dayak, küfür, hakaretlerde eklendi. Bunlara karşın yuvamı kurtarmak için, 2 adet çocuğum vardı dedi.

10 yıldır evli olduğu eşiyle yaşadığı sıkıntılardan nedeniyle Ramazan Bayramından bu yanlamasına ailesiyle yaşamaya başlayan Demet G. (29), eşinden davacı olurken, boşanma davası da açtı. O günden bu yan çocuklarının kendisine gösterilmediğini bahis eden 2 çocuk annesi bayan, yetkililerden takviye istedi.

 

Eşinden zorlama gördüğünü ileri süren Demet G., 19 yaşında evlendiğini ve 2 kız çocuğu olduğunu söyledi. Evliliklerinin birincil 8 yılında hiçbir sıkıntının olmadığını kaydeden Demet G., “Son 2 yıldır ise eşimin ihanetine uğradım. Bunların yanında dayak, küfür, hakaretlerde eklendi. Bunlara rağmen yuvamı kurtarmak için, 2 tane çocuğum vardı. Düzenim bozulmasın, bir vicdan azabı duyar diye bekledim, sabrettim ama sonuç değişmedi. Ramazan Bayramı arifesinde her yerde dayak, ihanet, küfür oldu. O gecede hiç yoktan bir sorun çıkardı. Çocuklarla ilgili bir tartışma yaşadık. Tartışmada kalkıp beni dövmeye başladı. Bir vakit darp ettikten daha sonra kolumdan tutup, ailemin evine getirerek kapıya bıraktı. Bunlar artık beni tüketti” dedi.

"Çocuklarımızın velayeti ikimizde"

Olaydan daha sonra hastaneye gittiğini kaydeden genç kadın, “Orada adli vaka olduğu için polisler ifademi aldılar. Eşime uzaklaştırma verdiler. Sonrasında çocukları da göstermemeye başladı. Çocukları alabilmek için başvuruda bulundum. Aynı şekilde karşısında tarafta geçici velayet için dava açmış. Ama 2 tarafa da ret geldi. Şu lahza çocukların velayeti ikimizde olduğu için benim çocuklarımı görme hakkım var, hatta o evde gidip oturmaya da hakkım var. Çünkü uzaklaştırma eşime verildiği için eşim o eve giremez. Fakat ben o eve giremiyorum. Suç duyurusunda bulundum. Boşanma davamız var. Oysa boşanma davası gerçekleşmediği için çocukların velayetinin kimde olacağı belirlenmiş yok. Ben hemen çocuklarımı göremiyorum. Velayet ikimizde olmasına karşın çocuklarımı görmemi engelliyorlar” diye konuştu.

"Çocuklarımı bakmak istiyorum"

Yetkililerden takviye isteyen 2 çocuk annesi, “Ben çocuklarımı görmek istiyorum. Yani birazcık bende biraz onda kalsın. Beni bundan mahrum ediyorlar. Biz her türlü uzlaşma yoluna gidiyoruz ama çocuklarımı hiçbir şekilde görüştürmüyorlar, konuşturmuyorlar. acilen bile uzaklaştırma kararı olmasına rağmen aralıksız peşine düşüp takip ediliyorum, tehdit altındayım. Ailemin de can güvenliği yok. Zaten kız kardeşime yönelik de tehditlerde bulunuyor. En son üniversite sınavının olduğu yerde kız kardeşimin fotoğraflarını çekip, tehdit etmişler. Yetkililerden asistan olmalarını istiyorum. Özellikle de çocuklarımı istiyorum. Bunun için ne yapılması gerekiyor onun yapılmasını istek ediyorum” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Uşak'ta kestiği ağacın altında kalarak öldüÖnceki Haber

Uşak'ta kestiği ağacın altında kalarak ö...

Kilis ’te esrar operasyonuSonraki Haber

Kilis ’te esrar operasyonu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar