AKP Lafçısı Çelik'ten Mustafa Akıncı'ya tepki: Hiçbir zaman Kıbrıs Türkü'nün tezlerini savunmadı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP Lafçısı Çelik'ten Mustafa Akıncı'ya tepki: Hiçbir zaman Kıbrıs Türkü'nün tezlerini savunmadı
Abone ol
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, eski KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın 'külliye müjdesi' ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi: Bu açıklamayı yapan eski Cumhurbaşkanı Akıncı, görev yaptığı dönem içerisinde hiçbir zaman Kıbrıs Türkü'nün tezlerini savunan açıklamalarıyla gündem olmadı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin Mustafa Akıncı'nın, Erdoğan'ın 19 Temmuz'da KKTC'ye gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı KKTC Cumhurbaşkanlığı Külliyesi binası ile ilgili ifadelerine yönelik sözlerini hatırlaması üzerine Çelik, şöyle konuştu:

"SÜREKLİ RUM TEZLERİNE YAKIN DURDU"

"Bu açıklamayı yapan eski Cumhurbaşkanı Akıncı, görev yaptığı dönem içerisinde hiçbir zaman Kıbrıs Türkü'nün tezlerini savunan açıklamalarıyla gündem olmadı. Bakın görev yaptığı dönem içerisinde Akıncı'nın gündem olduğu konulara... Sürekli olarak Rum tezlerine yakın duran açıklamalarıyla her zaman gündem oldu.

"HER ŞEYİ BİRBİRİNE KARIŞTIRAN BİR YAKLAŞIM"

Hatta ben bir açıklamamda söylemiştim; Akıncı bir açıklama yaptığı zaman Kıbrıs Türk'ünden ve Türkiye'den tepki görüyor ama Güney Kıbrıs'taki ve Yunanistan'daki gazeteler, Akıncı'nın açıklamalarını her zaman memnuniyetle karşılıyor. Örneğin, tarihimize bile saldıran açıklamalar yaptı. Kendi söylediklerini savunmak için güya... Hatay'ın Türkiye'ye katılmasını bile eleştiren bir açıklama yapmıştı biliyorsunuz. Dolayısıyla her şeyi birbirine karıştıran bir yaklaşım içerisine girdi."

 

"BİR TEK SAYIN AKINCI..."

Çelik, KKTC Cumhurbaşkanlığı'nın son derece onurlu, saygın bir makam olduğunu vurgulayarak, şunları belirtti:

"O makamın saygınlığı çerçevesinde Kıbrıs Türkü'nün haklarının, menfaatlerinin savunulması bakımından bütün KKTC Cumhurbaşkanları çok güçlü bir tavır ortaya koymuşlardır. Bir tek Sayın Akıncı, bütün bu çizginin dışına çıkarak, sürekli olarak itibarı Rum tezlerine yakın olmakta arayan bir yaklaşım içerisine girdi. Bakın bu açıklamasında da Cumhurbaşkanı'mızın yaptığı açıklamayı, bir lütuf gibi başkasının bir açıklaması gibi değerlendiriyor.

 

"CUMHURBAŞKANI'MIZ TAVİZSİZ BİR SİYASET YÜRÜTÜYOR"

Türkiye'yi başkası olarak gören bu zihniyet, Rum tezlerine ise son derece büyük bir yakınlık hissiyle her zaman yaklaşmıştır. Cumhurbaşkanı'mız siyasi hayatının her safhasında Kıbrıs Türkü'nün davasını ve KKTC'nin hak ve menfaatlerini savunmayı, kendi siyasetinin en temel öğelerinden biri haline getirdi.

Bugün de KKTC'ye karşı yapılan çeşitli saldırılar karşısında, Doğu Akdeniz'deki hak ve menfaatlerinin gasbedilmeye çalışılması karşısında Cumhurbaşkanı'mız tavizsiz bir siyaset yürütüyor."

NE OLMUŞTU?

Akıncı şunları kaydetmişti: "Bir başkasının kararı ve lütfu olarak gerçekleştirmezler. Devletlerin itibarına gelince, binalarının ihtişamı ile ölçülmez. Demokrasisi, özgürlüklere , insan haklarına, hukuka, adalete saygısı, yurttaşlarının refah düzeyi ile ölçülür."

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Avcılar'da tır garajında korkutan yangınÖnceki Haber

Avcılar'da tır garajında korkutan yangın

Vladimir Putin, Rus aşıların onayını geciktirenlere isyan etti: Anlamıyorum!Sonraki Haber

Vladimir Putin, Rus aşıların onayını gec...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
hotmail kaydolücretsiz netflix hesaplarıDream League Soccer 2021 APKyoutube mp3 indirturbobet