Abdullah Gül neden konuştu? DEVA Partisi'nde taht kavgası mı var?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Abdullah Gül neden konuştu? DEVA Partisi'nde taht kavgası mı var?
Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün verilen mülâkat içeriğinden çok zamanlamasıyla tartışılıyor. Abdullah Gül'ün, Ali Babacan'ın gölgesinde kaldığı amacıyla konuştuğu iddiası destekçi bulurken, Ali Babacan ile Gül arasında "hakiki lider"lik yarışı bulunduğu iddiaları da konuşuluyor.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Karar gazetesine verdiği mülâkat politika kulislerini hareketlendirdi. İddiaların ve senaryolar peş peşe dolaşıma sokuldu. Abdullah Gül durup dururken neden konuşmuştu? DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı "emanetçi" gibi göstermemek için geri planda durduğu belirli Gül, ne olmuştu da konuşma gereği duymuştu? Özgürlük yazarı Abdülkadir Selvi, Gül'ün Babacan'ın bu değin ön plana çıkmasından rahatsız olduğunu yazdı.

Başlarken alınan karar neydi?

"Ali Babacan ’ı gölgelememek için Abdullah Gül ’ün geride durması kararı alınmıştı. Bu Nedenle arka planda Abdullah Gül ’ün hakiki lideri olduğu, Ali Babacan ’ın ise emanetçi konumuna düştüğü bir tablo istememişlerdi" diyen Selvi, "Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ’ün Karar gazetesindeki röportajını görür görmez aklıma bazı sorular üşüştü" deyip şunları yazdı: 

Gölgelememek isterken gölgede mi kaldı?

- Ali Babacan ’ı gölgelememek için kendini geriye çeken Abdullah Gül neden öne çıkmak istedi? Ali Babacan ’ın beceriksiz kaldığını düşündüğü için mi, yoksa Ali Babacan ’ın varsayım ettiğinden daha artı öne çıktığını gördüğü için mi?

- Ali Babacan ’ı gölgelemeyeyim derken, kendisinin gölgede kaldığını mı düşündü?

Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adaylığını kaptırma heyecanı mı?

- Cumhurbaşkanlığı senaryolarını konuşurken AK Parti ’den yetkili bir ad “Halk Müziği ittifakının cumhurbaşkanı adayının Abdullah Gül yok, Ali Babacan olduğunu düşünüyorum” demişti.

- Abdullah Gül durup dururken konuşma ihtiyacı hissedince, yahut bu sağduyu dürüst mu çıkıyor diye düşünmeden edemedim.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Zehir tacirlerine Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonuÖnceki Haber

Zehir tacirlerine Cumhuriyet tarihinin e...

Bülent Arınç: Bir kişi hariç tüm siyasetçiler FETÖ ile bir araya gelmiştirSonraki Haber

Bülent Arınç: Bir kişi hariç tüm siyaset...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar